Další sporty

Grand Prix v pražské Chuchli ovládl německý jezdec, Čech Tretera byl sedmý

Český jezdec Vladimír Tretera skončil v individuálním závodě v rámci CET Prague Cup 2022 na sedmém místě. 47letý jezdec se dostal po čisté jízdě do osmičlenného rozeskakování, kde nakonec shodil jednu překážku. Závod vyhrál Němec Philip Rüping.

Po Poháru národů se v pražské Chuchli jel také závod jednotlivců, jenž byl druhým vrcholem letošního Prague Cupu. V nedělní Grand Prix, která je i bodována do série Světového poháru, nakonec zvítězil německý jezdec Philip Rüping, který zajel čistě první jízdu a postoupil stejně jako dalších sedm závodníků do rozeskakování.

V následující jízdě pak Rüping naplno ukázal svůj um, když projel trať určenou na rozeskakování v druhém nejrychlejším čase (38.01) a hlavně bezchybně. Druhý pak skončil Japonec Sato, jenž na vítěze ztratil devět desetin. Nejrychlejší čas zaznamenal v rozeskakování Nizozemec Dings (37.43), ten však chyboval na poslední překážce a nakonec skončil šestý.

Související obsah

​O jedno místo za ním se umístil český jezdec Vladimír Tretera, který taktéž jednou chyboval. Už předtím se ale 47letý závodník s koněm Gangsterem dokázal v 56 členném poli probojovat do rozeskakování, kde figurovalo osm jezdců. Naopak další český zástupce Aleš Opatrný skončil se čtyřmi trestnými body na 14. místě. 39. příčka pak patřila Filipu Doležalovi a 43. místo Aleně Machové.

Mladičká Tereza Svobodová pak závod nedokončila.

O víkendu proběhly také závody Global Champions. Ve Stockholmu se ale tentokrát nedařilo Prague Lions, kteří předchozí dva závody vyhráli. Pražští lvi bez účasti Anny Kellnerová, která závodila právě na Prague Cupu v Chuchli, skončili v hlavním městě Švédska na poslední šestnácté pozici.

Český parkurový tým obhajoval v Poháru národů první místo, letos skončil v pražské Chuchli na druhém místě:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události