Rosol smetl soupeře za 47 minut, v kvalifikaci jdou dál i další Češi

Lukáš Rosol Zdroj: profimedia.cz

Lukáš Rosol zvládl první kolo kvalifikace na Wimbledon na jedničku s hvězdičkou. O 25 pozic výše postaveného soupeře porazil za pouhých 47 minut. Postup slaví také Zdeněk Kolář, Dalibor Svrčina a Vít Kopřiva. Naopak Jonáš Forejtek si hlavní část travnatého grandslamu nezahraje.

Rosolovi patří v žebříčku 278. pozice, Thiago Seyboth Wild je na 253. místě. Podle žebříčkového postavení by to mohlo vypadat na vyrovnaný zápas, ale skutečnost byla jiná. Rosol v prvním setu soupeři dvakrát sebral servis a vyhrál 6:2. Ve druhé sadě dokonce soupeři nadělil kanára, takže dohráno bylo za pouhých 47 minut hry. Ve druhém kole Rosol vyzve Američana Christophera Eubankse.

Naopak Jonáš Forejtek končí už v prvním kole kvalifikace, nestačil totiž na Rakušana Dennise Novaka. V prvním setu soupeře nepustil k brejkbolu, ale ani jeden ze svých dvou nevyužil, a tak se šlo do tiebreaku. V něm vyhrál Rakušan a dobrou náladu si přenesl i do druhého setu. Ten zahájil třemi vyhranými hrami v řadě. Pak jeden gem uhrál český mladík, ale Novak opět získal tři hry v řadě, takže si připsal výhru 7:6 a 6:1 za 72 minut.

Jako třetí z Čechů šel do akce Zdeněk Kolář, který stejně jako Rosol nedal soupeři mnoho šancí. Postavil se proti němu izraelský veterán Dudi Sela a 25letý Čech mu nadělil kanára. Ve druhém setu 37letý hráč uhrál alespoň tři gemy, ale prohru neodvrátil. Ve druhém kole kvalifikace na Koláře čeká Vilella.

Na Dalibora Svrčinu čekal soupeř v podobě Kanaďana Vaska Pospisila. Český tenista začal naprosto skvěle, když hned v úvodu sebral Pospisilovi servis, který rozhodl o celém prvním setu. Ten Svrčina urval v poměru 6:4. Druhá sada byla přehlídkou ztracených podání. Svrčina ztratil dvě, ale Pospisil za stavu 4:4 prohrál svůj třetí servis. Následně už Čech zápas dopodával a i druhý set vyhrál 6:4. V dalším kole ho čeká Harrison.

Posledním českým zástupcem v pondělním programu kvalifikace byl Vít Kopřiva, na kterého čekal Ind Ramkumar Ramanathan. V první sadě si oba vzali po jednom podání, ale za stavu 5:5 brejknul Kopřiva svého soupeře ještě jednou. Vyhrál nakonec 7:5. Ve druhém setu sice Ind vedl rychle 3:1, ale Kopřiva dvěma brejky skóre otočil a vyhrál 6:4. Ve druhém kole půjde na Rakušana Sebastiana Ofnera.