Williamsová slaví vítězný comeback. Ve čtyřhře otočila zápas proti Bouzkové

Bývalá světová jednička a držitelka 23 grandslamů Serena Williamsová po roční pauze slaví vítězný návrat na kurt. Na turnaji v Eastbourne v tandemu s Ons Džabúrovou porazila dvojici Sorribesová-Tormová – Bouzková a připsala si první vítězství po dlouhé absenci.

"Bože, byla velká zábava hrát po boku Ons. Užily jsme si to. Soupeřky hrály skvěle a po prvním setu jsme se snažily držet. Bylo to dobré," radovala se tenisová legenda po úspěšném comebacku.

Česko-španělské duo přitom získalo první set přesvědčivě 6:2, ve druhé sadě ale za stavu 3:2 ztratilo čtyři gemy za sebou a v následujícím supertiebreaku po nevyužitém mečbolu padlo 11:13. "Dostala jsem se do ráže. To jsem potřebovala. Ale upřímně, Sara a Marie hrály v prvním setu strašně dobře. Dominovaly," komentovala Williamsová obrat na kurtu.

​Čtyřicetiletá Američanka předtím naposledy hrála 29. června 2021, kdy v prvním setu skrečovala utkání se Sasnovičovou. Po roční pauze se v Eastbourne rozehrává na nadcházející Wimbledon, kde pro čtyřhru dostala divokou kartu. Zda nastoupí po boku Tunisanky Džabúrové, není jisté. "Jdeme postupně, den po dni," odpověděla neurčitě na otázku na tiskové konferenci.