V Eastbourne z Češek postoupila jen Kvitová. Vypadly Krejčíková i Plíšková

Barbora Krejčíková nezažila úspěšnou letošní premiéru na travnatém povrchu. Zápas s Ukrajinkou Martou Kosťukovou rozehrála už v pondělí, ale kvůli tmě se muselo dohrávat až v úterý. Krejčíková nakonec prohrála ve třech setech 6:4, 3:6 a 4:6. Nedařilo se ani Karolíně Plíškové, která nestačila na Katie Boulterovou. Z Češek v Eastbourne postoupila jen Petra Kvitová. V německém Bad Homburgu vypadla v 1. kole Kateřina Siniaková.

První set rozhodl jeden jediný brejk. Za stavu 2:2 šla na podání ukrajinská tenistka a Krejčíková se dostala do vedení 40:0. Jenže ani jeden ze tří brejkbolů nevyužila. Nakonec uspěla až s brejkbolem číslo pět a šla do vedení. Na svém podání už byla 15. hráčka světa suverénní a sadu dotáhla k vítězství 6:4.

I druhou sadu rozhodovala jediná ztráta servisu. Tentokrát však o něj přišla Krejčíková za stavu 4:3 pro Kosťukovou. Ta tak odskočila do vedení 5:3 a na svém podání už problém neměla.

​Rozhodnout musel třetí set. Nejprve přišla v pátém gemu o své podání Krejčíková, ale vzápětí přišel rebrejk. Bylo tedy srovnáno na 3:3. Jenže za stavu 4:4 přišel klíčový okamžik. Krejčíková nabídla své soupeřce celkem pět brejkbolů a tomu poslednímu už se neubránila. Nakonec rozhodující sadu prohrála 4:6 a nasazená sedmička se s turnajem v Eastbourne loučí už ve 2. kole.

Nedařilo se ani Karolíně Plíškové. Ta ve druhém kole stejného turnaje narazila na Britku Katie Boulterovou. První set jí přitom vyšel náramně. Rychle se dostala do vedení 5:0 a sadu dotáhla k výhře 6:1.

​Ve druhém setu prohrávala Plíšková 3:4 a ztratila podání, nicméně Boulterové se nepodařilo sadu doservírovat, a světová sedmička se tak dostala zpátky do hry. Jenže následně při svém podání neuspěla, uhrála pouze jeden fiftýn a sadu ztratila 4:6.

V rozhodujícím setu ztratila Plíšková hned první podání, ale ihned si ho uhrála zpátky. Za stavu 2:3 přišla totožná situace a vypadalo to na dramatický závěr. Jenže za stavu 5:4 nasazená čtyřka selhala na svém podání a hráčka, která na turnaji startuje díky divoké kartě, postoupila do osmifinále.

Jedinou Češkou, které se anglické trávě dařilo, byla Petra Kvitová. Ta naprosto opanovala první ser s Chorvatkou Donnou Vekičovou, které nedala šanci a jednoznačně ji přejela 6:1. Druhý set byl daleko vyrovnanější. Obě hráčky byly stoprocentní na servisu a musel rozhodnout tiebreak. V něm Kvitová dominovala a zvítězila v něm 7:1. V osmifinále na ni čeká Katie Boulterová.

V Německu čekalo první kolo Kateřinu Siniakovou, na kterou čekala favorizovaná Rumunka Simona Halepová. Česká tenistka možná trochu překvapivě získala první set v poměru 6:4, ale v další dva už šly na stranu 19. hráčky světa. Druhou sadu zvládla Halepová 6:3 a rozhodující 6:4.

Čas zápasu: 2:17

Turnaj v Eastbourne slouží jako generálka na Wimbledon. Tam nebudou moct startovat ruští a běloruští tenisté: