Rosol s Kolářem jsou poslední krok od postupu do hlavní soutěže Wimbledonu

Tenista Lukáš Rosol Zdroj: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Lukáš Rosol se Zdeňkem Kolářem uspěli ve druhém kvalifikačním kole o Wimbledon. Prvně jmenovaný porazil 2:0 na sety Američana Christophera Eubankse. Mnohem snadnější práci měl Kolář, kterému se ve druhém setu vzdal Španěl Mario Vilella Martínez. Naopak Dalibor Svrčina a Vít Kopřiva prohráli, ačkoliv oba ve svých zápasech získali první set.

První set mezi Rosolem a Eubanksem nabídl spanilou jízdu obou tenistů na servisu. Za celou sadu byl k vidění pouze jeden brejkbol, který svému soupeři nabídl český hráč. Jenže ho odvrátil, a úvodní set tak musel rozhodnout tiebreak. I v něm to byla velká bitva, ale nakonec v něm Rosol uspěl poměrem 8:6.

Ve druhé sadě začal Rosol výborně a po jednom uhraném gemu na returnu se dostal do vedení 3:0. Za stavu 5:3 už podával na vítězství v zápase a měl tři mečboly. Jenže neuspěl. Šel tak opět na return, kde nakonec využil svůj celkově pátý mečbol. A mohl se radovat z postupu do třetího kola kvalifikace. V něm narazí na vítěze zápasu Renzo Olivo – Jurij Rodionov.

​O poznání jednodušší práci měl Zdeněk Kolář, na kterého čekal Španěl Mario Vilella Martínez. Prvním setem český tenista prolétl a získal ho v poměru 6:1. Ve druhém se dostal do rychlého vedení 2:0 a soupeř následně skrečoval. Na Koláře v posledním kvalifikačním kole čeká Ital Andrea Vavassori.

Skvělý vstup do utkání s Američanem Harrisonem měl Dalibor Svrčina. V prvním setu soupeři nadělil kanára, ale přestože druhý set začal dalšími dvěma vyhranými gemy, soupeř se probral a otočil na 4:2. Set poté vyhrál v poměru 6:3. V rozhodujícím setu se český tenista dostal do nadějného náskoku 5:2, ale k mečbolům se nedostal, naopak soupeř dokázal srovnat a šlo se do tiebreaku. V něm Američan vyhrál první čtyři výměny a za celou dobu neztratil ani jeden míček na svém servisu. Zkrácenou hru Harrison nakonec vyhrál 10:4.

Hlavní turnaj si nezahraje ani Vít Kopřiva. Ten proti Rakušanovi Ofnerovi vyhrál první set 6:3, ale v tom druhém nevyužil jeden mečbol a padl v tiebreaku. Třetí sada rovněž mířila do zkrácené hry, ale za stavu 5:6 ztratil Kopřiva svůj servis čistou hrou, takže z kvalifikace vypadl.