Češkám se na wimbledonské kvalifikaci vůbec nedařilo. Všechny vypadly

Wimbledon Zdroj: Profimedia

Do prvního kola kvalifikace o Wimbledon nastoupilo v úterý hned šest českých tenistek. Jako první se představila Anna Sisková, která ve třech setech prohrála s Američankou Louisou Chiricovou. Nepostoupily ani Linda Fruhvirtová, Tereze Smitková, Sára Bejlek, Miriam Kolodziejová ani Jesika Malečková.

Siskové vyšel naprosto parádně první set. Sice po získaném podání soupeřky ihned o svůj servis přišla, ale následně už neztratila ani jeden gem a zvítězila jednoznačně 6:1.

I do druhé sady vstoupila dobře, když hned v úvodní hře získala podání Chiricové, ale poté přišel totální kolaps. Česká tenistka prohrála všech následujících 12 gemů a celkově prohrála 6:1, 1:6 a 0:6.

​Jako druhá šla na řadu Linda Fruhvirtová, na kterou čekala 12. nasazená Tessah Andrianjafitrimová. Mladé české tenistce se podařil vstup do zápasu a dostala se do vedení 5:0. Pak sice přišla o servis, ale set vyhrála 6:2. Ve druhé sadě hned v úvodním gemu ztratila podání, ale ihned si ho vzala zpět. Jenže za stavu 2:2 si další brejk připsala Francouzka, která nakonec uspěla poměrem 6:4.

Rozhodující set nabídl obrovské drama. Obě soupeřky si do stavu 5:5 navzájem dvakrát vzaly podání. Poté šla na servis česká tenistka, ale Andrianjafitrimová byla na returnu úspěšnější. Nicméně Fruhvirtová se nevzdala a dotáhla sadu do tiebreaku. Ten se hrál do deseti bodů a nakonec uspěla francouzská tenistka 10:6. Nadějná Češka se tak do hlavní soutěže Wimbledonu nepodívá.

​Další Francouzka, kterou byla Jessika Ponchetová, pak čekala na Terezu Smitkovou. Té se ale nedařilo. V prvním setu ztratila jedno podání a prohrála 3:6. Druhou sadu Smitková začala dobře a dostala se do vedení 3:0 a 4:1. Jenže prohrála tři gemy v řadě a přišlo drama. Bohužel česká tenistka závěr nezvládla a za stavu 5:5 opět přišla o podání. Ponchetová už si v závěru podání pohlídala a po čisté hře si dokráčela pro postup.

Stopka přišla i pro Sáru Bejlek, která se střetla s Američankou Eminou Bektasovou. V prvním setu si obě hráčky jednou vzaly podání a šlo se do zkrácené hry. V něm byla Americká tenistka suverénní a vyhrála 7:3. Ve druhé sadě Bejlek ztratila jeden servis a set prohrála 3:6.

Absolutně nepodařený zápas má za sebou Jesika Malečková, která se Španělkou Cristinou Buscaovou uhrála pouze tři gemy a prohrála 2:6 a 1:6. Vůbec se nedařilo ani Miriam Kolodziejové, která s Němkou Nastasjou Marianou Schunkovou prohrála 1:6 a 4:6.