MMA

Sledujte nabitý Bellator 282: Šampion Mousasi nahání jubilejní 50. vítězství

Americká organizace Bellator je zpět. V noci na sobotu čeká na fanoušky bojových sportů 14 zápasů včetně dvou duelů pyramidy bantamové váhy s novodobým trashtalkovým králem Dannym Sabatellem v hlavní roli. Celá akce nad ránem vyvrcholí střetnutím o pás střední váhy mezi Gegardem Mousasim a neporaženým vyzyvatelem Johnnym Eblenem. Galavečerem Bellator 282 vás navíc v přímém přenosu provede vzácný host David "Undertaker" Dvořák.

Jak sledovat?

Bellator si pro své fanoušky tentokrát přichystal nabitý večer o 14 zápasech. Vy můžete celou show sledovat z pohodlí domova v přímém přenosu od páteční půlnoci na Nova Sport 2 a Voyo. Galavečerem vás provede komentátor Michal Petrgál se vzácným hostem – UFC zápasníkem Davidem Dvořákem.

Hlavní zápas – kdo urve pás střední váhy?

Galavečer kolem sedmé hodiny ranní vyvrcholí zápasem o titul střední váhy. Pás šampiona do klece přinese veterán Gegard Mousasi. Kromě třetí úspěšné obhajoby bude 36letý Nizozemec s íránskými kořeny usilovat o jubilejní 50. výhru v kariéře. "The Dreamcatcher" za 19 let nasbíral šest mistrovských pásů, prošel organizacemi M-1, Strikeforce i UFC. Aktuálně je na vlně čtyř vítězství (od roku 2016 12–1) včetně porážky bývalého šampiona Douglase Limy i poslední obhajoby proti do té doby neporaženému Austinu Vanderfordovi.

Mousasimu na poslední obhajobu stačilo 84 sekund:

​Nyní ho vyzve další neporažený. Johnny Eblen během pětileté kariéry nenašel v 11 zápasech přemožitele, sedm vítězství nasbíral na půdě Bellatoru. Úspěšná série zkušeného wrestlera s knokautovým úderem dovedla až k titulové šanci.

Pyramida bantamové váhy

Dalším tahákem večera je pokračování pyramidy World Grand Prix v bantamové váze o prozatímní titul a šek na 21 milionů korun. V kleci proběhnou dva čtvrtfinálové zápasy. "Italský gangster" Danny Sabatello do klece přináší stejnou show jako slavný Conor McGregor. Své soupeře ničí jak na zemi, tak při tiskových konferencích. A dominantní porážkou Jornela Luga si vysloužil divokou kartu turnaje. Nyní ho čeká souboj s brazilským šampionem Leandrem Higem. V semifinále se vítěz utká s prozatímním šampionem Raufeonem Stotsem.

Ve druhém čtvrtfinále se představí Peruánec Enrique Barzola, který si divokou kartu vybojoval v napínavém střetu s Nikitou Michajlovem. V sobotu se utká s Dagestáncem Magomedem Magomedovem, který se vrací po prohrané bitvě s prozatímním šampionem Raufeonem Stotsem. V semifinále čeká na vítěze Patchy Mix.

Pavouk Bellator World Grand Prix bantamové váhy (23. června) Zdroj: se svolením Bellatoru

Jak to vidí bookmakeři?

Sázkovky v hlavním zápase jasně favorizují úřadujícího šampiona. Na vítězství Gegarda Mousasiho se kurz pohybuje kolem 1,4. Šance vyzyvatele se pohybují kolem 2,8 ku 1. Favorité pro postup v Grand Prix jsou Danny Sabatello s kurzem kolem 1,2 a Magomed Magomedov s kurzem kolem 1,6.

Na co se těšit dál?

V kleci se představí také nadějný prospekt Cody Law, který se proti Jamesu Gonzalezovi bude snažit prodloužit neporaženou bilanci 6–0. Stejně tak specialista na submise Lucas Brenan hájí neporazitelnost proti Johnnymu Sotovi. Na hlavní kartě se představí také Brennan Ward, se kterým do klece vstupuje silný příběh. Překonal závislost na heroinu a zasvětil život rodině, pro kterou chce skrze MMA vydobýt lepší život. V cestě mu stojí debutující Kassius Kayne. Něžné pohlaví budou v jediném zápase večera reprezentovat Řekyně Cat Zinganová a Pam Sorensonová.

Související obsah

Zápasová karta Bellator 282:

Hlavní karta

Š-Gegard Mousasi (49-7-2) vs. #1-Johnny Eblen (11-0) – hlavní zápas večera o titul střední váhy

#6-Leandro Higo (21-5) vs. #9-Danny Sabatello (12-1) – čtvrtfinále Grand Prix bantamové váhy

#4-Magomed Magomedov (18-2) vs. #10-Enrique Barzola (18-5-2) – čtvrtfinále Grand Prix bantamové váhy

Brennan Ward (15-6) vs. Kassius Kayne (12-7) – velterová váha

Karta Prelims:

#2-Brent Primus (11-2) vs. #8-Alexander Šablij (21-3) – lehká váha

#2-Cat Zinganová (12-4) vs. #6-Pam Sorensonová (9-4) – pérová váha

#5-Anatoly Tokov (30-2) vs. Muhammed Abdullah (11-5, 1 NC) – střední váha

#10-Sabah Homasi (16-10) vs. Maycon Mendonca (11-5) – velterová váha

#5-Alejandra Laraová (9-5) vs. Ilara Joanneová (9-6) – muší váha

#9-Cody Law (6-0) vs. James Gonzalez (8-5) ) – pérová váha

#9-Dan Moret (15-7) vs. Killys Mota (12-3) – lehká váha

Lucas Brennan (6-0) vs. Johnny Soto (4-2) – pérová váha

Fabio Aguiar (18-2) vs. Aaron Jeffery (11-3) – střední váha

Mandel Nallo (8-2, 1 NC) vs. Bryce Logan (12-6) – lehká váha

Marcos Breno (14-2) vs. Richard Palencia (10-0) – bantamová váha

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události