Fotbal

Hvězdný hráč United čelil sexuálnímu obtěžování. Bál jsem se to říct, uvedl

Hvězdný hráč United čelil sexuálnímu obtěžování. Bál jsem se to říct, uvedl
Patrice Evra Zdroj: Profimedia

Svého času patřil mezi pilíře Manchesteru United i francouzské reprezentace, teď dvojnásobný vítěz Ligy mistrů a pětinásobný mistr anglické ligy Patrice Evra přiznal, že v mládí čelil sexuálnímu obtěžování ze strany svého učitele. "Nechci, aby další lidé trpěli jako já," uvedl, proč se rozhodl nepříjemnou zkušenost z dětství odkrýt.

O nešťastných událostech z dětství se Evra rozpovídal ve své autobiografické knize. Ke zneužívání prý došlo, když mu bylo 13. Tehdy přespával v domě svého učitele, aby nemusel neustále dojíždět do školy. 

Učitel prý každý večer vcházel do jeho pokoje a sexuálně Evru obtěžoval. Ten si kvůli tomu zavazoval pyžamo tkaničkami, aby se ho pokusil zastavit. Kvůli nepříjemným zážitkům se poté rozhodl, že už v domě přespávat nechce. Rodině však nikdy neřekl důvod. 

"Když se takové věci stanou, stydíte se za sebe, cítíte se provinile, nevíte, jestli vám lidé budou věřit," uvedl věhlasný fotbalista a bývalý hráč United, Juventusu či Marseille, proč tak dlouho mlčel. Když mu bylo 24, oslovila ho kvůli věci sexuálního obtěžování policie. A úspěšný obránce i tehdy vše popřel.

​Až díky snoubence Margaux se odhodlal podělit o svůj hrůzný zážitek. "Nechci, aby lidé trpěli stejně jako já," řekl CNN. "Nechci, aby lidé říkali: 'Wow, jsi tak statečný a odvážný, že o tom otevřeně mluvíš.' O tom to není. Oběť to neřekne proto, že je statečná. Řekne to, když se cítí bezpečně a když je ten správný okamžik," přiznal Evra. 

Související obsah

Teď po konci kariéry chce zvýšit povědomí o zneužívání dětí a vyzvat všechny pověřené osoby, aby podporovaly ty, kteří se snaží pomoci obětem sexuálního násilí.

Svého času se Evra potkal ve francouzské reprezentaci i s Kylianem Mbappém, který je momentálně nejdražším fotbalistou planety:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události