Hokej

Kadri se stal po zranění katem Tampy. Byla to horská dráha, přiznal po návratu

Přišel, viděl a hned rozhodl o vítězství. Hokejový útočník Nazem Kadri kvůli zranění vynechal celé čtyři zápasy – poslední duel semifinále s Edmontonem i první tři utkání finále proti Tampě. Do čtvrtého duelu proti Tampě už ale naskočil a okamžitě byl vidět. Zařídil totiž vítěznou branku Colorada v prodloužení. "Byla to horská dráha emocí," přiznal úspěšný snajpr, který pro Avalanche vybojoval mečbol.

V Coloradu patří mezi nejdůležitější hráče, tým se však v posledních čtyřech duelech musel popasovat s jeho absencí. Ve třetí semifinálové bitvě proti Oilers se totiž Nazem Kadri zranil a chvíli nebylo jisté, kdy se do zápasového kolotoče vrátí. 

Povedlo se mu to před čtvrtou bitvou s Lightning. A hned zářil. Avalanche museli dvakrát dotahovat skóre a duel nakonec dospěl až do prodloužení. V něm zaúřadoval právě 31letý Kanaďan, který v 73. minutě zacílil přesně pod víko svatyně Tampy. Gól to byl ale vcelku kuriózní. Puk se totiž po tvrdém projektilu zaklínil v brankové konstrukci. A nebylo jasné, kde přesně se nachází. 

Související obsah

​Hráči Tampy se nejprve radovali z vynikajícího zákroku svého brankáře Vasilevského, pak ale sudí zjistil, kde kotouč je, a uznal Coloradu vítěznou trefu. 

"Původně jsem si myslel, že puk je v bráně. A pak mě gólman trochu zmátl a já se domníval, že ne. Myslel jsem si, že to má, takže tam byly pár sekund zmatky," uvedl podle ESPN k pikantní gólové situaci.

Související obsah

​Kromě triumfu a gólu měl radost i z toho, že se mohl vrátit na led. "Byla to horská dráha emocí," přiznal forvard. "Myslet na to, že jsem skončil, mít jen špetku naděje a teď tady takhle sedět, to je něco neskutečného. Byl jsem nadšený z toho, že se znovu připojím k týmu a budu v šatně. Tohle je něco, na co jsem čekal celý život," těšilo Kadriho, jenž nezapomněl zmínit, jak se cítil, když kvůli zdravotním problémům nemohl hrát.

I díky němu schází Coloradu už jen krůček k tomu, aby se stal vítězem Stanley Cupu pro tuto sezonu. Celek vede nad Tampou už 3:1 na zápasy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události