Rosol si po pěti letech zahraje Wimbledon, Kolář naopak končí

Lukáš Rosol Zdroj: profimedia.cz

Český tenista Lukáš Rosol si po pěti letech zahraje na hlavním turnaji na slavném Wimbledonu. Brněnský rodák ve finále kvalifikace přetlačil ve třech setech Argentince Renza Oliva. O postup do hlavní fáze grandslamového turnaje bojoval i Zdeněk Kolář, ale ten ve čtyřsetové bitvě padl s Italem Vavassorim.

Po 12. hodině se na trávě ve Velké Británii utkali Lukáš Rosol a Renzo Olivo. V úvodním setu oba tenisté dvakrát ztratili svůj servis, a tak se rozhodovalo až v tiebreaku, kde zkušený český hráč vyhrál 7:5. Na vedení se ale natrápil, nevyužil hned dva setboly.

Hodně podobná byla i druhá hra, kde se šlo opět do tiebreaku. Rosol opět vyhrál, tentokrát v poměru 7:4. Do třetí sady nastoupil brněnský rodák naprosto luxusně a po pár minutách vedl již 3:0. Argentinec sice sadu zdramatizoval, přesto se Rosol zaradoval z výhry 6:4 a postupu do hlavní fáze Wimbledonu.

Na All England Clubu došel Rosol nejdále do třetího kola v roce 2012. Naposledy se tam představil v roce 2017, kdy došel do druhého kola. Před pěti lety prošel celou kvalifikací, v prvním kole hlavní části si poradil se Švýcarem Laaksonenem, ve druhém padl s Gillesem Müllerem z Lucemburska.

Doplnit Lukáše Rosola mohl i Zdeněk Kolář, který se postavil proti Vavassorimu, který je až ve druhé polovině třetí stovky žebříčku ATP. V první sadě ani jeden hráč nepřišel o svůj servis, a tak se šlo do tiebreaku, kde poměrem 7:5 vyhrál 25letý rodák z Bystřice nad Pernštejnem.

Od této doby to šlo ovšem s Kolářem z kopce. Ve druhém setu sice vedl již 5:2, ale naprosto vyhořel. A v druhé sadě prohrál v tiebreaku. Evidentně byl český tenista pod tlakem, třetí set prohrál 1:6. I čtvrtý set šel nakonec do tiebreaku, kde Kolář opět prohrál, a na Wimbledonu se tak nepředstaví.