Hokej

Červený do KHL? Hašek zuří: Práce Čecha v Rusku je podpora války

Červený do KHL? Hašek zuří: Práce Čecha v Rusku je podpora války
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek Zdroj: Profimedia

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se už na začátku války na Ukrajině tvrdě vymezil proti Rusku a svůj názor postupem času rozhodně nemění. Naposledy se ozval poté, co vyšlo najevo, že do KHL zřejmě zamíří český útočník Rudolf Červený, jenž by prý měl podepsat smlouvu s Vladivostokem. "Práce českého občana v Rusku. To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině," uvedla česká gólmanská legenda. Zároveň ale přiznala, že neviní samotné hráče, kteří se rozhodli v Rusku hrát.

Hašek se proti Rusku vymezil hned na začátku invaze na Ukrajinu a teď se vyjádřil i k tomu, že do KHL na rozdíl od desítek zahraničních hokejistů míří několik Slováků i jeden Čech. 

"Práce českého občana v Rusku. To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině. Velmi podobné jako práce pro ruskou armádu. Je povinností vlády ČR nás před tímto chováním chránit. Jde o naše životy! Nestrkejte hlavu do písku!!!" napsal na svém twitteru s odvoláním na nejvyšší politické představitele země, kteří by s tím podle něj měli něco dělat. 

I když by se mohlo zdát, že česká brankářská legenda odsoudila hlavně samotné hráče, není tomu tak. "Jen pro upřesnění. Neviním toho kluka ani jeho agenta," řekl na adresu útočníka Červeného, který by měl s největší pravděpodobností v příští sezoně oblékat dres Vladivostoku. 

Související obsah

​"Jeden chce pracovat (za dobrý plat) a druhý mu shání práci. A oni ctí zákon. Je povinností vlády, aby nás vydáním zákona před tímto nebezpečným chováním chránila. Jde o naše životy, i když si to možná ještě mnozí neuvědomujeme," vyjádřil svoje přesvědčení o tom, jak by se měl problém vyřešit.

 Válka na Ukrajině už trvá skoro čtyři měsíce a ve velké míře zasahuje i sportovní dění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události