Propuknou v Denveru bujaré oslavy, nebo uspěje Tampa? Sledujte na novém kanále

V noci na sobotu už může být jasné, kdo se stane vítězem Stanley Cupu v letošní sezoně. Hokejisté Colorada vedou ve finálové sérii s Tampou už 3:1 na zápasy. A jsou tak jeden jediný krok od zisku trofeje po dlouhých 21 letech. Obhájce titulu už ale v dosavadním průběhu play-off několikrát dokázal, že žádná série pro něj není předem ztracená. Jestli dojde k předání poháru, nebo se oba týmy vrátí zpět do Tampy, budete moci sledovat od dvou hodin ráno na Nova Sport 1, Voyo a netradičně také na Nova Action.

Hokejisté Colorada se po celou sezonu pyšní stabilně nadstandardní formou, když v základní části získali druhý největší počet bodů. A podobně suverénní jsou i v play-off. V 18 odehraných zápasech dokázali hned 15krát vyhrát, a jsou tak jednu jedinou výhru od vysněného Stanley Cupu.

Finálová série proti Tampě je jako na houpačce. Ve čtyřech odehraných zápasech se diváci dočkali dvou prodloužení a dvou jednoznačných výher, o které se postaraly oba týmy. Ve prospěch týmu z Denveru ale hovoří fakt, že dokázal zvládnout obě vyrovnané koncovky, i když ve čtvrtém zápase padl rozhodující gól v prodloužení za sporných okolností. Na ledě totiž bylo šest hráčů hostujícího týmu.

"Všichni děláme chyby. Ale tenhle gól mě bude bolet mnohem víc než všechny ostatní," řekl na tiskové konferenci zklamaný trenér Tampy Jon Cooper. Otevřeně kritizovat rozhodčí ale nechtěl. "Uvidíte, co mám na mysli, až ho uvidíte. Mrzí mě to kvůli hráčům, protože jsme ještě stále měli hrát," řekl o rozhodující brance Nazema Kadriho ze 13. minuty prodloužení čtvrtého zápasu. Díky této brance se Colorado dostalo do vedení už 3:1 na zápasy.

Tampa se před pátým zápasem ale rozhodně nevzdává i přesto, že se bude hrát v Denveru, který leží 1 609 metrů nad mořem, což pro hostující týmy nebývá vůbec příjemné. "Asi to hraje nějakou roli, ale teď to budou mít oba týmy stejné. Není se na co vymlouvat, musíme tam jet s cílem vyhrát," řekl pro televizi Nova útočník Blesků Ondřej Palát, který v letošním play-off vstřelil už deset gólů a na dalších devět přihrál. Na to mu stačilo 21 zápasů. Je tak desátým nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

​Prodloužení série a návrat na Floridu si ale hokejisté Colorada vůbec nepřipouští. V pátém zápase se budou moci opět spolehnout na své tradiční opory Calea Makara, Mikka Rantanena, Nathana MacKinnona a Gabriela Landeskoga, kteří jsou v první desítce kanadského bodování play-off. Pravdou ale je, že dvě ze tří proher, které Colorado v play-off utrpělo, byly na domácím ledě, takže se nejedná o úplně nedobytnou tvrz.

Jestli se z pátku na sobotu rozhodne o vítězi Stanley Cupu, nebo se Tampě podaří snížit, budete moci sledovat od dvou hodin ráno na Nova Sport 1, Nova Action a Voyo.