Fotbal

"Jak se do lesa Stanciu, tak se z lesa Kuchta." Sparťané si dobírají své rivaly

"Jak se do lesa Stanciu, tak se z lesa Kuchta." Sparťané si dobírají své rivaly
Jan Kuchta v dresu Lokomotivu Moskva Zdroj: Profimedia

V pátek večer začala ve fotbalovém prostředí doutnat velká přestupová bomba. Reprezentační útočník Jan Kuchta se má po půlročním působení v Lokomotivu Moskva vrátit do české ligy. Ne však do Slavie Praha, odkud do Ruska odcházel, ale jedná o přestupu do konkurenční Sparty a mělo už proběhnout setkání se zástupci klubu. Mezi fanoušky obou týmů to začalo na sociálních sítích pořádně vřít.

V posledních letech se v souvislosti s oběma pražskými "S" upeklo několik pikantních přestupů. Rumunský záložník Nicolae Stanciu to ještě vzal přes Saudské Al-Ahli, ale Srdjan Plavšič přestoupil přímo, čímž letenské fanoušky pořádně naštvali. Před pár týdny se také spekulovalo, že do Edenu zamíří sparťanský odchovanec Matěj Pulkrab, ale nabídku odvěkého rivala nakonec odmítl a upsal se německému Sandhausenu, který hraje druhou Bundesligu. 

Nyní to vypadá na další zajímavý přestup, ale tentokrát opačným směrem. Jan Kuchta, který se Slavií vyhrál mistrovský titul a pohár a se čtrnácti góly se stal společně s Adamem Hložkem nejlepším ligovým střelcem, jedná o přestupu do Sparty, kam by mohl odejít díky tomu, že UEFA umožnila zahraničním fotbalistům hrajícím v Rusku do 30. června 2023 přerušit smlouvu. Od provalení této informace, se kterou jako prvním přišel Luděk Mádl ze Seznam Zprávy, to na sociálních sítích začalo pořádně vřít. Zatímco slávistické fanoušky tato informace rozčílila, sparťané mají škodolibou radost. 

"Jak se do lesa Stanciu, tak se z lesa Kuchta," utahuje si ze svých rivalů fanoušek Letenských s přezdívkou Bejlos, čímž naráží na fakt, že příběh rumunského fotbalisty byl v lecčems podobný. "Dobrý kousek od vedení Sparty. To bude řevu," má radost další ze sparťanských fanoušků. 

Olej do ohně přilil i oficiální účet Sparty, který zveřejnil GIF s bouřkou. Venku se sice tou dobou proháněly hromy a blesky, ale spíše tím chtělo marketingové oddělení klubu naznačit, že se sblíží něco velkého. Na tento příspěvek reagoval nedlouho později také Lukáš Pečeně, který tomuto oddělení ještě nedávno šéfoval. " "Naskytla se příležitost, tak jsem byl aktivní." Tomáš Rosický, 24.6.2022."," čímž parafrázoval známý výrok sportovního ředitele Sparty. 

Související obsah

Z blížícího se přestupu Kuchty do Sparty pochopitelně nemají radost příznivci Slavie. "Kuchta je holt žoldák, to jsme všichni věděli. Ze Slavie musel odejít buď fakt ve zlém, nebo nás musela Sparta brutálně přeplatit," zamýšlí se jeden z příznivců. "Stejně to dopadne tak, že Kuchta skončí ve Slavii... Nevěřím tomu, že by byl až takový idi*t. Což o to, fotbalista skvělý, ale není to nejostřejší tužka v penále," doufá další ze slávistů, že ještě dojde ke zvratu událostí. "Pokud je pravda že pan Kuchta jedná s ACS - a povede se - těším se na derby na Slavii - ten pán se bude divit!!!" píše další z příznivců klubu z Vršovic.

Faktem ale zůstává, že Lokomotiv Moskva Slavii stále nezaplatil přestupní částku 130 milionů korun, za kterou ze Slavie v lednu odcházel. To může přestup Jana Kuchty do Sparty zkomplikovat. Podle Luďka Mádla je nejpravděpodobnější variantou roční hostování s opcí, které Spartu vyjde na 1 milion eur (25 milionů korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události