Honzův gól byl pro nás důležitý, ocenil Palát spoluhráče. Na šestý zápas se těší

Čeští hokejisté Ondřej Palát a Jan Rutta v pátém finálovém zápase zářili. Oba vstřelili gól a pomohli Tampě k výhře nad Coloradem 3:2. Branka prvně jmenovaného navíc byla vítězná. Po zápase Palát ocenil svého českého spoluhráče, jehož zásah tým z Floridy nastartoval. Na důležitý šestý duel jsou hráči Tampy natěšení.

Hokejisté Tampy přijeli do Denveru ve velmi složité situaci. Bezpodmínečně museli vyhrát, v opačném případě by jejich soupeř zvedl Stanley Cup nad hlavu. Povedl se jim začátek, když díky tvrdé ráně Jana Rutty šli v první třetině do vedení. Český obránce napřáhl od pravého mantinelu a propasíroval puk mezi betonem a lapačkou brankáře Darcyho Kuempera. "Měli jsme i výborný začátek. Byl jsem moc rád, že Honza vstřelil gól. Bylo to pro nás hrozně důležité," ocenil Palát příspěvek svého spoluhráče.

Za stavu 2:2 už utkání pomalu směřovalo do prodloužení, které bylo ve finálové sérii už dvakrát, ale rodák z Frýdku-Místku byl zásadně proti. Palát si sjel před branku na přihrávku od Corey Perryho a střelou z první propálil brankáře Colorada mezi betony. "Měli jsme dobré střídání. Pak jsem viděl, že má Perry puk vedle brány. A já se jen snažil si najít volné místo. Dal mi to krásně, já jsem se to jen snažil z jedničky vystřelit," popsal Palát gól, který rozhodl o vítězství jeho týmu.

​Blíž k zisku Stanley Cupu ale mají stále hokejisté Colorada, kteří vedou 3:2 na zápasy. Série se však vrací zpátky do Tampy, kde mohou Blesky srovnat stav série na 3:3."Mluvili jsme o tom, že musíme tady vyhrát a nekoukat do budoucnosti. Teď jsme natěšení na to, hrát v neděli doma," zůstává nohama na zemi Palát.