Hokej

Slovenský brankář zůstal v KHL. Zajímavé nabídky nepřišly, reaguje na kritiku

Slovenský brankář zůstal v KHL. Zajímavé nabídky nepřišly, reaguje na kritiku
Slovenský brankář Patrik Rybár Zdroj: TASR / Profimedia

Slovenský brankář Patrik Rybár se dočkal pořádné kritiky od fanoušků, stejně jako jeho kolegové. 28letý gólman se totiž navzdory válce na Ukrajině rozhodl zůstat v Rusku a podepsal smlouvu se Spartakem Moskva. Sám Rybár nyní všem kritikům odpověděl.

Patrik Rybár naposledy působil v Dinamu Minsk, které taktéž hraje KHL. Nicméně po vypuknutí války na Ukrajině se čekalo, že slovenský brankář zamíří spíše mimo Kontinentální hokejovou ligu a ruskou oblast.

28letý gólman ale ve finále skončil ve Spartaku Moskva, kde podepsal roční smlouvu. Tímto rozhodnutím se tak připojil k dalším slovenským hráčům, kteří nakonec i přes ruskou invazi na Ukrajinu zůstali v KHL, a dočkali se tak velké kritiky od fanoušků."Odsuzuji všechno, co se na Ukrajině děje, stejně jako každou válku. Rozhodl jsem se ale živit hokejem. A obětoval jsem mu celý život. Jsem v nejlepších letech. Snažil jsem se najít cestu, jak zůstat v Evropě, ale zajímavé nabídky nepřišly," vysvětlil Patrik Rybár pro deník Šport.

Související obsah

Do KHL však nemíří pouze hokejisté Slovenska, blízko angažmá ve Vladivostoku je také český hokejový útočník Rudolf Červený.

Patrik Rybár se objevil i na letošním mistrovství světa v hokeji, kde Slovensko skončilo ve čtvrtfinále. To Česko získalo bronz:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události