Motorsport

Salač: V Assenu se cítím silný na vodě i na suchu. Snad dosáhnu zase na body

Český motocyklový závodník Filip Salač odstartuje do nedělního závodu v Assenu ze dvanácté pozice, což je druhé nejlepší kvalifikační umístění v letošní sezoně. V rozhovoru pro TV Nova ale zhodnotil, že to mohlo být ještě o něco lepší. Věří tedy, že se může poprat o dobrý výsledek, protože mu trať vyhovuje.

V trénincích ve Velké ceně Nizozemska se Salačovi dařilo a bojoval o dobré umístění. Nakonec skončil na desátém místě, ale mohlo to být ještě lepší, kdyby ve druhém kole nepřišel pád. "Ve třetím tréninku se mi dařilo od začátku. Pak jsme ale dali nové pneumatiky a v poslední šikaně jsem chtěl trošičku moc, ale bohužel to nevyšlo."

Mladý závodník ale díky povedeným jízdám nabral sebevědomí "Byl jsem dobře naladěný na kvalifikaci, ve které se mi bohužel nepodařilo navázat tak dobrým místem. Pořád jsem ve čtvrté řadě, což je dobré," hodnotí před nedělním závodem, do kterého nakonec odstartuje ze dvanáctého místa. "Určitě to mohlo být lepší, ale pořád lepší než dvacáté místo. Já jsem spokojený. Je to moje druhá nejlepší kvalifikace v Moto2. Za mě v pohodě."

Související obsah

​Co rodákovi z Mladé Boleslavi chybělo, aby dosáhl na lepší umístění? "Bohužel se mi tam vždycky něco přihodilo. Buď nějaký pomalejší jezdec nebo jsem přejel "track limits". Poslední kolo se naštěstí povedlo a hodilo mě to na dvanácté místo," uzavřel povídání o sobotní kvalifikaci. A co samotný závod? "Bude to hrozně těžký závod. Všichni jsme vyrovnaní. Něco jiného ale je nejrychlejší kolo a závodní tempo. Uvidíme, jak mi to půjde zítra. Pokusím se dobře odstartovat," dává si Salač jednoznačný cíl a věří, že dosáhne na bodované umístění. "Celý víkend jsem tady silný, jak na vodě tak na suchu. Chci se po dvou závodech dostat na body, doufám, že to záda vydrží," vrátil se Salač k minulému závodu, kde musel kvůli problémům se zády předčasně odstoupit. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události