Tenis

Očkování stále ztěžuje Djokovičovi tenisový život. Na vzdor už rezignoval

Očkování stále ztěžuje Djokovičovi tenisový život. Na vzdor už rezignoval
Novak Djokovič Zdroj: profimedia.cz

Celý tenisový svět se nyní těší na příští týden, kdy začíná Wimbledon. Novak Djokovič však musí také řešit, co bude o několik měsíců později. Reálně mu totiž hrozí, že nebude moci startovat na US Open, protože neočkovaní lidé proti covidu-19 mají stále zákaz vstupu do USA. Světová trojka očkování stále odmítá a v tuto chvíli ani neuvažuje, že by požádala o výjimku.

Novak Djokovič je trojnásobným vítězem US Open. Nyní to ale vypadá, že letošní ročník bude bez něj. Vláda ve Spojených státech amerických totiž potvrdila, že zákaz vstupu osob, které nejsou očkované proti covidu-19, zůstane v platnosti. Na toto téma se srbského tenisty vyptávali v sobotu novináři, které zajímalo, jestli bude žádat o výjimku, jako tomu bylo na Australian Open. Tam to pro něj ale skončilo fiaskem – byl deportován ze země. 

"Za těchto okolností mi není dovoleno vstoupit do Států. Budu muset čekat a uvidím. Rád bych tam jel, ale ode dneška to není možné," naznačil 20násobný grandslamový šampion, že celou situaci nechá na řídicích orgánech a o výjimku žádat nebude. "Už toho moc udělat nemohu. Je skutečně na vládě USA, aby rozhodla, zda pustí neočkované lidi do země," dodal.

Související obsah

​35letý Srb má samozřejmě stále možnost se nechat očkovat, ale na to už podle svých slov definitivně zanevřel. Pokud by ale ve Flushing Meadows opravdu nemohl startovat, přišel by o další možnost, jak se dotáhnout na Rafaela Nadala v počtu vyhraných grandslamových titulů, kterých má nyní Španěl o dva více. "Ve Wimbledonu mám díky tomu zvýšenou motivaci, aby se mi tu dařilo," řekl Djokovič, který v All England Clubu triumfoval už šestkrát. Naposledy se mu to povedlo v loňském roce. 

Djokovič dostal k jubilejnímu tisícímu vítězství obrovský dort:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události