Fotbal

Má Barcelona smůlu? Bayern stanovil neúprosnou cenovku za Lewandowského

Má Barcelona smůlu? Bayern stanovil neúprosnou cenovku za Lewandowského
Robert Lewandowski se raduje Zdroj: Profimedia

Zůstane Robert Lewandowski v Bayernu, nebo v letním přestupovém období změní dres? Barcelona o něj sice má stále velký zájem, ale bavorský klub za svoji oporu žádá skoro až nesmyslnou částku. Podle televizní stanice Sky Sports nechce jít pod 52 milionů liber (1,5 miliardy korun). A není jasné, jestli budou chtít Katalánci za 33letého hráče takovou sumu zaplatit.

Robert Lewandowski po uplynulé sezoně, ve které vyhrál s Bayernem už osmý mistrovský titul, vydal jasné stanovisko, že dres bavorského klubu už oblékat nechce, protože další spolupráci si nedovede představit. "Bayern je seriózní klub a já věřím, že si mě nenechá, když tam nechci hrát. Přestup je nejlepším řešením. Doufám, že mi klub nebude bránit," vyjádřil své největší přání. 

Bayern se ale své hvězdy, která v jeho dresu nastřílela 344 gólů ve 377 zápasech, nechce zbavit vůbec lacino. Právě naopak. Podle britské televize Sky Sports požaduje za Lewandowského minimálně 1,5 miliardy korun. Tato cena za 33letého hráče, kterému za rok končí smlouva, je tak hodně nadstandardní. Španělský klub už za polského kanonýra údajně nabízel 34 milionů liber (980 tisíc korun) včetně bonusů, ale s touto částkou pohořel. 

Související obsah

​Vedení Barcelony ale přesto věří, že se pokusí najít kompromis v částce, za kterou by mohl Lewandowski na Camp Nou přijít. Příští týden se španělský celek chystá předložit Bayernu svoji finální nabídku a doufá, že ta bude úspěšná. V případě, že by se podařilo Lewandowského podepsat, stal by se první posilou Barcelony v letním přestupovém období. 

Bayern Mnichov v létě přivítal velkou posilu, když koupil Sadia Maného z Liverpoolu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události