Tenis

Krásné gesto od polského tenisty. Za každé eso věnuje peníze na Ukrajinu

Krásné gesto od polského tenisty. Za každé eso věnuje peníze na Ukrajinu
Tenista Hubert Hurkacz Zdroj: Profimedia

Polský tenista Hubert Hurkacz bude na Wimbledonu servírovat pro Ukrajinu. Za každé eso, kterého na třetím grandslamu sezony dosáhne, věnuje napadené zemi 100 eur. A právě podání je jedním z jeho nejlepších úderů.

"Rád bych oznámil, že počínaje pondělím, se zavazuji věnovat sto eur za každé eso, které na Wimbledonu dám, na podporu lidí na Ukrajině. Doufám, že mi bude servis dobře fungovat," napsal sedmý nasazený tenista letošního Wimbledonu na svém twitteru.

A Hurkaczovi podání funguje na výbornou. V této sezoně nastřílel už 452 es, což ho na okruhu ATP řadí na třetí místo za dva americké hráče Johna Isnera a Reillyho Opelku.

Související obsah

​Letos na trávě odehrál šest zápasů a nasázel už sedmdesát nechytatelných podání. Ve Stuttgartu sice padl hned v prvním kole, ale v německém Halle si dokráčel pro titul, když ve finále porazil i světovou jedničku Daniila Medveděva, jenž v All England Clubu hrát nebude. Pořadatelé nejslavnějšího turnaje totiž zakázali start všem ruským a běloruským tenistům kvůli invazi na Ukrajinu.

Kdo naopak startovat může, to jsou neočkovaní tenisté. Novak Djokovič tak může obhájit titul z loňského roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události