Tenis

Wimbledon bez ruských hráčů? Špatný nápad. Posouvají tenis dál, říká Kyrgios

Wimbledon bez ruských hráčů? Špatný nápad. Posouvají tenis dál, říká Kyrgios
Nick Kyrgios Zdroj: Profimedia

Svůj názor na zákaz startu ruských a běloruských sportovců na letošním Wimbledonu vyjádřilo už mnoho známých osobností. Nově se k nim přidal i tenisový bouřlivák Nick Kyrgios, podle kterého to není dobrý nápad. Zastává názor, že hráči jako Medveděv, Rubljov nebo Chačanov budou na turnaji chybět.

Kvůli ozbrojené invazi Ruska na Ukrajinu, která už měla na svědomí mnoho nevinných lidských životů, se vedení Wimbledonu rozhodlo, že zakáže ruským a běloruským tenistům na letošním turnaji startovat. Takový postoj se nelíbí bývalé světové třináctce Nicku Kyrgiosovi, který v minulosti hrál v All England Clubu nejlépe čtvrtfinále.

"Abych byl upřímný, nemyslím si, že to je dobrý nápad. Domnívám se, že Medveděv je v současné době nejlepší tenista na světě. Ale podívejte se i na další hráče. Třeba Rubljov a Chačanov jsou mladí borci, kteří se zasluhují o to, že se tenis neustále posouvá dopředu," vysvětlil australský tenista svůj postoj. 

Související obsah

​"Mám za to, že pokud nás zabírají kamery a lidé nás sledují, měli by hrát ti nejlepší hráči na světě. Jsem zklamaný, že tu nejsou, protože jsem soutěživý a chci se proti nim vytáhnout," řekl Kyrgios, který dokázal na travnatém grandslamu v minulosti porazit i hvězdy jako Rafael Nadal, Miloš Raonič nebo Richard Gasquet.

Směrem k hráčům, kteří kvůli válce mají zákaz startovat, projevil i empatii. "Jsem si jistý, že nás budou sledovat a budou si přát, aby tu byli s námi, chtějí být součástí toho všeho," nepochybuje Kyrgios.  

Skvělou formu má před Wimbledonem Petra Kvitová, která dokázala vyhrát turnaj v Eastbourne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události