Další sporty

Šestka draftu má pořádné sebevědomí: LeBron musí ukázat, že je lepší než já

Šestka draftu má pořádné sebevědomí: LeBron musí ukázat, že je lepší než já
Bennedict Mathurin na draftu NBA Zdroj: Profimedia.cz

V minulém týdnu proběhl v basketbalové NBA draft nováčků. Jeden z hráčů hned ukázal obrovské sebevědomí. Bennedict Mathurin, který byl vybrán Indianou, mimo jiné pronesl, že si nemyslí, že je někdo lepší než on. Dokonce ani legendární LeBron James.

Mathurin je kanadským rodákem z Montrealu, letošní sezonu strávil na univerzitě v Arizoně. Křídlo, které je považováno za velký příslib, o své ceně moc dobře ví. Pro Washington Post dal rozhovor, kde zpochybnil i jednu z největších ikon současného basketbalu. 

"Nemyslím si, že je někdo lepší než já. LeBron James mi musí ukázat, že je lepší," pronesl Bennedict Mathurin po vybrání do nejlepší ligy světa. Po těchto slovech spustil lavinu, velká část fanoušků mluví o nedostatku respektu. 

Mathurin měl na arizonské univerzitě 17,7 bodu na zápas, úspěšnost tříbodových hodů se vyšplhala k hranici 37 %. V minulosti zažil kanadský basketbalista velké ztráty, ve dvanácti letech mu totiž zemřel bratr, který byl jen o tři roky starší. Jeho sestra Jennifer hraje univerzitní basketbal za NC State.

Související obsah

​Jedničkou draftu se stal Paolo Banchero, který má italské předky. Jeho služby si zajistilo Orlando, dvojkou byl Chet Holmgren, jenž se může v týmu potkat i s Čechem Vítem Krejčím. Třetí byl Jabari Smith, na kterého ukázali Rockets.

Vítězem posledního ročníku NBA se stali basketbalisté Golden State:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události