Další sporty

Tour de France bude bez českých jezdců. Chybět ale budou další velká jména

Tour de France bude bez českých jezdců. Chybět ale budou další velká jména
Český cyklista Jan Hirt. Zdroj: Profimedia.cz

Nejslavnější cyklistický závod Tour de France bude letos bez české účasti. Nepojede Jan Hirt, Zdeněk Štybar ani Josef Černý. Stará dáma ale přišla o další dvě velká jména. Druhé letošní Grand Tour se nezúčastní dvojnásobný mistr světa Julian Alaphilippe ani světový spurter Mark Cavendish.

Oba čeští členové stáje Quick-Step Alpha Vinyl, tedy Štybar a Černý, měli na jaře zdravotní problémy a příliš se s nimi na Tour nepočítalo. Do Francie se nepodívá ani Jan Hirt z týmu Intermarché-Wanty-Gobert. Ten nejslavnější etapový závod vynechá po skvělém šestém místě na Giru d'Italia. Bude to tak poprvé od roku 2018, kdy Tour de France bude bez české účasti.

Závod nepojede ani úřadující dvojnásobný mistr světa Julian Alaphilippe. Ten se o víkendu vrátil do závodního pelotonu na mistrovství Francie, kdy se konečně zotavil z těžkého pádu, který se mu stal na dubnové klasice Lutych–Bastogne–Lutych. Mistr světa z let 2020 a 2021 se nevešel do výběru týmu Quick-Step Alpha Vinyl.

Související obsah

​"Jsem smutný, že nebudu mít příležitost jet v krásném duhovém dresu ve své zemi, ale chápu, že to bylo pro tým náročné rozhodnutí," dodal Alaphilippe. Ten si při již zmíněné nehodě před devíti týdny zlomil lopatku, dvě žebra a poškodil plíci.

Nepojede ani legendární spurter Mark Cavendish, jenž v neděli získal po devíti letech britský titul, ale Quick-Step Alpha Vinyl se bude ve spurtech spoléhat na Nizozemce Fabia Jakobsena. Cavendish tak ve svých 37 letech nebude mít možnost odpoutat se od Eddyho Merckxe. Oba mají na svém kontě shodně 34 vítězství na Tour de France.

Připomeňte si děsivý pád Juliana Alaphilippa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události