Český talent hrdinou. Gólem rozhodl o postupu do finále prestižního turnaje

Jan Myšák v dresu Hamiltonu Zdroj: Profimedia.cz

Klubová hokejová sezona je v Evropě i v zámoří u konce. Zbývá ale dohrát ještě jeden turnaj. Na prestižním Memorial Cupu se v Saint John sjeli vítězové všech kanadských juniorek – OHL, WHL a QMJHL. O nejprestižnější trofej v kanadském hokeji mimo Stanley Cup bojují i Češi, litvínovský rodák Jan Myšák poslal dokonce svůj celek do úplného finále gólem v prodloužení.

Jan Myšák patří mezi největší talenty českého hokeje, na Memorial Cupu se mu ale v úvodních zápasech bodově vůbec nedařilo. Důležitý moment si tak nechal na prodloužení semifinálového klání. Jeho Hamilton hrál proti Shawiniganu, se kterým v základní skupině prohrál.

Za stavu 3:3 se duel dostal do prodloužení, kde se hrálo hodně opatrně. Klíčový moment a sláva pro hráče Montrealu Canadiens přišla v jedenácté minutě. Nathan Staios dlouho kroužil v útočné třetině, aby nakonec svižně nahodil na branku. Před ní stál Jan Myšák, který ukázkovou tečí rozhodl o postupu svého celku do finále.

,

"Je to asi nejdůležitější branka v mé kariéře. Mám štěstí, že první gól na turnaji přišel v tak klíčové situaci," pronesl Myšák v rozhovoru pro televizi TSN. Rozhodnout teoreticky mohl již ve třetí třetině, ale to jeho gól nebyl uznán. "Jsme sebevědomý tým, věděli jsme, že to zvládneme," dodal odchovanec Litvínova.

Jeho výkon byl oceněn cenou pro nejlepšího hráče utkání, ve finále si jeho Bulldogs zahrají proti Saint John Sea Dogs, kteří turnaj hostí. Každoročně je Memorial Cup masivně sledován nejen skauty a jde o jednu z největších sportovních akcí v Kanadě. Vítěze již tradičně čeká velká sláva.