Hokej

Testy pod St. Louisem? Něco šíleně náročného, usmívá se útočník Myšák

Za mořem se ve všech týmech NHL rozeběhly přípravné kempy před novým ročníkem nejlepší hokejové soutěže světa. V Montrealu se rvou o místo Jan Myšák či Slováci Filip Mešár a Juraj Slafkovský. Odchovanec litvínovského hokeje pro Nova Sport popisoval, jak to například funguje pod trenérem Martinem St. Louisem.

Jan Myšák byl vybrán do hokejové Mekky v roce 2020, poslední dva roky ale strávil v kanadské juniorce a na farmě. Minulý rok táhl svůj Hamilton až do prestižního Memorial Cupu, kde ale celek z OHL nakonec neuspěl. V létě zářil na šampionátu dvacítek. 

Nyní je připraven se porvat o trikot slavného Montrealu, který prochází výrazným přebudováním. V minulé sezoně tým převzal trenér Martin St. Louis, který byl v minulosti elitním hokejistou s malým vzrůstem. Každý fanoušek jej miloval. Jako trenér zvedl výkonnost snajpra Caufielda. 

Právě o něm Jan Myšák na kempu mluvil pro štáb TV Nova. "Zrovna jsme dělali testy, tak to bylo teda něco," usmíval se odchovanec Litvínova po dalším tréninkovém procesu. "Je to náročné, ale to k tomu patří," pokračoval kapitán české dvacítky na posledním světovém šampionátu. 

Související obsah

"Na ledě to bylo vyloženě na kondičku a na to, co vlastně vydržíme, takže to nebylo úplně jednoduché," popisoval tvrdé tréninky od Martina St. Louise. Myšák by normálně absolvoval již třetí kemp, ale vzhledem ke covidu je na svém premiérovém. 

Promluvil také o spolupráci se slovenskými hráči Filipem Mešárem a Jurajem Slafkovským. "Je to fajn. Máme společný jazyk a je to jednodušší, máme k sobě blíže," pokračoval šikovný útočník.

Na ledě se může poprvé představit již v úterý 27. září, kdy Montreal hostí na domácím ledě v úvodním přípravném duelu New Jersey Devils. Celkem Canadiens v rámci přípravy na nový ročník odehrají osm utkání, ve kterých bude mít možnost se ukázat nejen Jan Myšák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události