Hokej

Hází Pastrňákovi klacky pod nohy? Bruins nesplnili podmínku českého hráče

David Pastrňák měl před posledním rokem své smlouvy jedinou podmínku. "Není šance, že by v týmu pokračoval, pokud bude generálním manažerem Don Sweeney," zaznělo na začátku června v článku The Athletic. Bruins ale udělali úplný opak, kritizovanému generálnímu manažerovi dali novou smlouvu.

Nejlepší český střelec v NHL nebyl v posledních letech spokojen, jak Don Sweeney jednal s jeho kamarády Krugem a Krejčím. "88 viděla, jak Don jednal s jejími nejlepšími kamarády," řekl pro web The Athletic blízký zdroj v okolí českého útočníka. 

Místo toho, aby byla jedna z největších hvězd celé ligy v Bostonu spokojená a podepsala tak novou smlouvu, přišla naprosto opačná situace. Prezident Bruins Charlie Jacobs v pondělí večer oznámil, že se klub dohodl na pokračování s Donem Sweeneyem. Délka kontraktu nebyla uvedena, ale jednat se má o dlouholeté prodloužení smlouvy. 

Toto oznámení spustilo obrovskou lavinu reakcí, téměř všechny byly negativní. "Strašné rozhodnutí," napsal jeden z fanoušků. "Pastrňák se chystá zažádat o přestup," připomněl trable českého útočníka další z příznivců. Někteří vyčítali i velmi špatné draftové volby v posledních sedmi letech z rukou Dona Sweeneyho.

Související obsah

​David Pastrňák podepsal v roce 2017 smlouvu na šest let, která mu ročně vynáší 6,6 milionu dolarů (kolem 155 milionů korun), skončit má po konci následující sezony. V kontraktu má aktuálně klauzuli o nevyměnitelnosti do deseti celků NHL. Českému útočníkovi nepomohl ani odchod dlouholetého trenéra Cassidyho, o nové smlouvě stále jedná Patrice Bergeron.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události