Fotbal

Platový sešup: Bale si v MLS vydělá jen 5 % toho, co bral v Realu Madrid

Řada fotbalistů míří do americké MLS za pohádkovou odměnou. To výplatnice Garetha Balea se po odchodu z Realu Madrid v novém působišti Los Angeles FC pořádně zmenší, a to o 95 %.

Velšský útočník si za minulou sezonu, ve které odehrál pouze sedm utkání, u Realu Madrid přišel na 802 milionů korun, což je více než dvojnásobek celé výplatnice LAFC. Na pohádkovou výplatu ale může nejlépe placený hráč letošní LaLigy v USA zapomenout. Podle The Athletic si v novém angažmá přijde "jen" na 37,2 milionu korun.

To znamená, hráč, který v roce 2013 Tottenhamu přestoupil do Realu za tehdy rekordní sumu 2,5 miliardy korun, bude následujících 12 měsících vydělávat pouze 4,6 % platu, na který byl zvyklý v minulém ročníku. 

Nicméně ani výrazný platový skok Balea od přestupu neodradil. Jeho agent Jonathan Barnett prozradil, že hvězdný útočník měl několik seriózních nabídek: "Čtyři nebo pět, mohlo to být více, ale my jsme si měli jasno. Nechtěl jít hrát do Italie či Španělska." Spekulovalo se například o návratu do města Cardiff, kde trénuje velšský nároďák.

Harmonogram MLS je pro Balea perfektní. Letos jako jedna z vůdčích osobností povede Wales na mistrovství světa v Kataru, které začíná 21. listopadu. Základní část americké fotbalové ligy končí 9. října a následuje play-off, jehož finále se odehraje 5. listopadu. Bale tak bude mít dost času na přesun i odpočinek. Navíc pobyt v USA otevře brzy 33letému fotbalistovi dveře na poli byznysu. 

"On nepotřebuje hrát fotbal. Je jedním z nejlépe placených fotbalistů na světě, ale pokud všechno půjde dobře, jasně že tam může nějakou dobu zůstat. Proč ne? Bude tam mít skvělý život a bude si užívat hru," řekl Barnett.

Související obsah

Přestup byl oficiálně potvrzen o posledním červnovém víkendu. Bale souhlasil s roční smlouvu, která obsahuje 18měísční opci na prodloužení, které by potenciálně znamenalo zvýšení platu. Do týmu z Juventusu míří také evropský šampion Giorgio Chellini. Nové posily by měly poprvé vyběhnout na trávník 8. července proti městskému rivalovi LA Galaxy.

LAFC aktuálně vede Západní konferenci. Naposledy porazili New York 2:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události