Proběhl NOVA Bikemaraton Drásal. Zúčastnilo se téměř 1 700 cyklistů

V sobotu proběhl další závod Kola pro život. Tentokrát NOVA Bikemaraton Drásal, kterého se zúčastnilo téměř 1 700 závodníků, z toho 301 dětí. Účastníci si mohli vybrat ze čtyř různých tras. Tou nejnáročnější byl OBR a další tři tratě byly schválené mezinárodní cyklistickou federací UCI.

NOVA Bikemaraton Drásal je nejstarší závod horských kol v České republice s jednou z nejnáročnějších tratí. Legendární OBR měří 173 kilometrů s převýšením 4 905 metrů a opět ho opanoval Jan Jobánek. Na startu se objevil také vítěz olympijských her z Londýna Jaroslav Kulhavý.

K dispozici byly další tři trasy, které byly schválené mezinárodní cyklistickou federací UCI. Dohromady se všech závodů zúčastnilo téměř 1 700 závodníků. Nechyběly ani závody pro nejmenší, které měly všechny děti zdarma, a nakonec se přihlásilo přes 300 malých závodníků.