Vyprodané československé derby ovládla Plzeň, Slovan sestřelil Chorý

V Dobřanech u Plzně se odehrálo federální derby mezi mistrem Česka a Slovenska. Vyprodaný stadionek šestitisícového města viděl parádní podívanou, nedaleká Viktoria se nakonec radovala z výhry 3:1. Tu vystřelil dvěma góly během dvou minut střelec Tomáš Chorý.

Plzeň nasadila do obou poločasů odlišné jedenáctky, o něco úspěšnější byla nakonec ta druhá. Do první šance se dostal hostující Čavrič, kterému se ale z pokutového kopu nepovedlo skórovat. O něco později se Staněk zaskvěl proti Saponjičovi. První gól nakonec vstřelil Ondřej Mihálik, který se po kličce do středu prosadil k levé tyčce ve 36. minutě.

Navýšit vedení mohli Čihák s Kopicem, ale ani jednomu se nepovedlo vstřelit důležitou druhou branku. Po hodině hry navýšil vedení Tomáš Chorý, který se prosadil z dorážky. O minutu později se stejný hráč prosadil podruhé velmi podobně, nyní doklepával vyraženou hlavičku Václava Pilaře.

O snížení se postaral reprezentant Vladimír Weiss střelou k pravé tyčce, na více to ale Slovanu nestačilo. Stejný hráč se o pět minut později dostal do strkanice s Janem Klimentem, načež byli oba borci vyloučeni do konce utkání. Pět minut před koncem mohl dokonat hattrick Chorý, ale nyní jeho hlavičku Chovan skvěle vyrazil.