Motorsport

Za rasistický výraz přišel trest. Red Bull vyřadil svého testovacího jezdce

Za rasistický výraz přišel trest. Red Bull vyřadil svého testovacího jezdce
Jüri Vips Zdroj: Profimedia

Estonský formulový závodník Jüri Vips už není testovacím jezdcem Red Bullu ve formuli 1. Tým ho před pár dny suspendoval za rasistický výraz, který Vips utrousil během hraní počítačové hry. Vše ale bylo vysíláno na sociální síti Twitch a rychle se šířilo internetem. Nyní ho Red Bull definitivně vyřadil.

Říkalo se, že Vips je možným nástupcem Maxe Verstappena v Red Bullu. Jenže s tím je nejspíš konec. Minulý týden hrál se svým kolegou Liamem Lawsonem střílečku Call of Duty: Modern Walfare, kterou streamovali na sociální síti Twitch.

V jednu chvíli se Vips neudržel, zanadával si a lidi černé pleti označil hanlivým výrazem na "N". V dalším videu pak řekl, že by si nikdy nevzal růžovou kšiltovku, protože je pro gaye.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a Red Bull svého testovacího jezdce suspendoval a stáj situaci začala řešit. "Jako organizace odsuzujeme urážky jakéhokoliv druhu a už vůbec netolerujeme rasistický jazyk a chování. Tady platí politika nulové tolerance," stálo v prohlášení Red Bullu.

Související obsah

​Nyní je vše dořešeno a Vips už testovacím jezdcem není. Přitom si už monopost formule 1 vyzkoušel. Při Velké ceně Španělska si zajel úvodní trénink. Podruhé měl do formule 1 usednout v průběhu dalšího závodního víkendu, který se koná na legendárním okruhu v Silverstonu. Jenže se tak nestane. "Tým neschvaluje žádné formy rasismu," píše se v posledním prohlášení Red Bullu.

Vips bude nyní stále jezdit ve formuli 2 za tým Hitech, kde mu v šampionátu momentálně patří sedmé místo. Jeho budoucnost i v této kategorii je ovšem nejistá.

V loňském roce se monopost Red Bullu proháněl i po Karlově mostě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události