Další sporty

Bizarní dohra bitky v MLB. Po přelézání plotu je hráč na několik měsíců mimo hru

Bizarní dohra bitky v MLB. Po přelézání plotu je hráč na několik měsíců mimo hru
Nadhazovač LA Angels Archie Bradley Zdroj: Profimedia

Na pondělní bitku, která se strhla v baseballovém zápase mezi LA Angels a Seattlem Mariners, nebude s láskou vzpomínat domácí nadhazovač Archie Bradley, jenž při přelézání zábradlí uklouzl a zlomil si kost v pravém lokti. Kvůli tomu bude mimo hru minimálně čtyři týdny. Není ale jediným hráčem, který incident odnesl zraněním. Tím dalším je Luis Torrens, jenž bude kvůli bolavému ramenu mimo hru deset dní.

V noci z neděle na pondělí byla v Los Angeles k vidění nevídaná bitka mezi hráči poté, co nadhazovač LA Angels Andrew Wantz trefil míčkem Julia Rodrigueze a poté i Jesseho Winkera. Rozzuřený pálkař si vyměnil pár slov se soupeřovým trenérem Philem Nevinem, načež zamířil přímo ke střídačce a o pár chvil později přišla mela. Do té se zapojily oba tábory včetně trenérů a vzduchem místo míčků začaly létat pěsti.

Do bitky se chtěl zapojit také nadhazovač domácích Archie Bradley. Při přelézání plotu ale uklouzl a zlomil si kost v pravém lokti. Podle trenéra Mikea Frostada bude mimo hru minimálně čtyři týdny, kdy nebude moci trénovat, ale reálně hrozí, že se do zápasového programu nedostane několik měsíců.

Související obsah

​Hromadná bitka nenechala chladnou ani disciplinární komisi, která udělila řadu tvrdých trestů. Nejvyšší trest si vysloužili iniciátoři bitky – prozatímní trenér LA Phil Nevin, který dostal stopku na deset zápasů, a Jesse Winker ze Seattlu, který si nezahraje sedm utkání. Trest na pět zápasů dostal také vnitřní polař Anthony Rendon, který kvůli operaci zápěstí předčasně ukončil sezonu. Jeho trest vzejde v platnost po vyřazení z listiny zraněných hráčů. Rovněž nesmí být po sedm zápasů přítomný na lavičce.

Spojka Seattlu J.P. Crawford vynechá pět utkání. Jeho spoluhráč a zadní polař Julio Rodriguez dostal stopku na dvě utkání. Nadhazovači Angels Ryan Tapera a Andrew Wantz byli potrestáni stopkou na tři zápasy. Raisel Iglesias, který po bitce mrštil směrem ke střídačce Seattlu krabici slunečnicových semínek, a pomocný překladatel Manny Del Campo vynechají dva zápasy. ​Kromě Nevina byli potrestáni i další trenéři Angels Dom Chiti (5), Ray Montgomery (2) a Bill Haselman (1). Poslední dva jmenovaní si tresty odpykají až po návratu Chitiho na lavičku. Většina hráčů se proti trestům odvolala.

Hromadná rvačka se odehrála i loni v mexické baseballové lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události