Tenis

Co bude s kariérou Williamsové po těžké prohře? Motivaci mám, řekla odhodlaně

Co bude s kariérou Williamsové po těžké prohře? Motivaci mám, řekla odhodlaně
Serena Williamsová na tiskové konferenci Zdroj: Profimedia

Legendární tenistka Serena Williamsová prohrála na Wimbledonu po obrovské bitvě s Harmony Tanovou už v prvním kole. Na otázku, jestli to byl její poslední zápas na travnatém grandslamu, který v minulosti dokázala sedmkrát vyhrát, nyní nedokáže odpovědět. Zároveň ale naznačila, že má velkou motivaci, aby si zahrála na US Open, kde ovládla před 23 lety svůj první turnaj velké čtyřky.

Serena Williamsová je zcela nezpochybnitelně nejlepší tenistkou minimálně posledních dvaceti let. Během své kariéry získala 23 grandslamových titulů ve dvouhře a dalších čtrnáct přidala ve čtyřhře. Její kariéra se už ale ve čtyřiceti letech blíží pomalu ke konci. Definitivní konec ještě ale neoznámila.

V úterý se na kurtu představila bez jednoho dne přesně po roce. S Harmony Tanovou, které patří ve světovém žebříčku až 115. místo a na travnatém grandslamu startovala poprvé, absolvovala více než tříhodinovou bitvu, kterou nakonec prohrála až v super tiebreaku třetího setu. K postupu ale nebyla vůbec daleko, když jí chyběly dva uhrané fiftýny na vlastním podání. "Byl to velmi dlouhý a náročný zápas. Hrála jsem určitě lépe než minulý rok," řekla Williamsová v narážce na loňský Wimbledon, kde za stavu 3:3 skrečovala utkání prvního kola proti Bělorusce Sasnovičové. 

Související obsah

​Dva roky po sobě tak Williamsová vypadla na svém oblíbeném grandslamu už v prvním kole. To se jí nikdy předtím nestalo. Ve všech předchozích devatenácti účastech došla vždy minimálně do třetího kola a hned jedenáctkrát si zahrála finále, z nichž sedm zvládla vítězně. Představí se v All England Clubu příští rok, kdy už jí bude táhnout na 42 let? "To je otázka, na kterou nyní neumím odpovědět," řekla novinářům na tiskové konferenci po vyčerpávajícím utkání. "Myslím, že fyzicky jsem to zvládla dobře, ale nepovedly se mi klíčové výměny. Možná jedna nebo dvě, ale určitě to nebylo dost," hledala americká tenistka příčiny porážky. 

Dalším důležitým milníkem její kariéry je blížící se US Open, které začíná už za dva měsíce. Ve své kariéře vyhrála domácí grandslam šestkrát a hlavně zde zažila své poprvé s trofejí z velké čtyřky. "Hrát doma v New Yorku na US Open, kde jsem v roce 1999 vyhrála svůj první grandslam, je pro mě vždy super speciální. Mám určitě spoustu motivace, abych se nadále zlepšovala a zahrála si tam," řekla bývalá světová jednička, která na čele žebříčku strávila dohromady neuvěřitelných 319 týdnů. 

Na loňském Wimbledonu musela Williamsová odstoupit kvůli zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události