MMA

Dvořák stoupá UFC žebříčkem, McGregor naopak výrazně klesl

Dvořák stoupá UFC žebříčkem, McGregor naopak výrazně klesl
David Dvořák po UFC premiéře Zdroj: Profimedia

Víkendový galavečer i poslední propouštění bojovníků ovlivnily žebříčky UFC. Díky nejnovější aktualizaci si David Dvořák polepšil o jednu pozici v muší váze. Naopak legendární Conor McGregor se propadl v lehké váze o celé čtyři pozice.

Čech s přezdívkou "Undertaker" bojoval naposledy v březnu, kdy na body prohrál s Brazilcem Nicolauem. Díky nejnovější aktualizaci ovšem v žebříčku stoupl o jednu pozici a mezi vyzyvateli v muší váze mu patří devátá příčka.

Několik menších změn v žebříčku proběhlo ve většině váhových kategorií, ale největší posun zaznamenal Šavkat Rachmonov, jenž o víkendu na gilotinu uškrtil Neila Magnyho. Díky tomu se ve velterové váze vyšvihnul o pět pozic nahoru na desáté místo.

Naopak největší sešup se týkal Conora McGregora. Nejslavnější MMA zápasník má za sebou dvě prohry s Dustinem Poirierem, přičemž od té poslední už je to skoro rok. 

Související obsah

​UFC se proto s irským ranařem nijak nemazalo a v žebříčku lehké váhy ho odsunulo o čtyři pozice níže. McGregorovo místo naopak zaujal Mateusz Gamrot. Polák se 14 zápasy odbojovanými v KSW o víkendu v hlavním zápase večera porazil Rusa Carukjana, díky čemuž vystoupal na osmé místo v lehké váze. McGregorovi nyní patří až dvanáctá pozice. Kompletní žebříčky najdete ZDE.

David Dvořák byl z titulové výhry Jiřího Procházky nadšený:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události