MMA

McGregor i Jones! Největší hvězdy UFC se brzy vrátí do klece, slibuje šéf White

McGregor i Jones! Největší hvězdy UFC se brzy vrátí do klece, slibuje šéf White
Conor McGregor Zdroj: Profimedia.cz

Prezident UFC Dana White nabídl nové informace ohledně kariér Conora McGregora a Jona Jonese. Obě hvězdy MMA se prý brzy vrátí do klece.

"Já se o tom nebavím," reagoval White v podcastu The Jim Rome Show na zvěsti o boxerské odvetě mezi McGregorem a Floydem Mayweatherem. Namísto toho prozradil: "Conorův návrat bude v kleci. Chce se vrátit na konci tohoto roku, možná na úvod toho příštího.

Conor McGregor (22-6) v posledních letech příliš aktivní není. Od roku 2016 absolvoval jen čtyři zápasy s bilancí 1-3. V roce 2021 dvakrát padl s bývalým šampionem Dustinem Poirierem, který irského ranaře v prvním zápase ukončil ve druhém kole a naposledy byl zápas přerušen poté, co si McGregor při došlapu zlomil levou nohu. 

Související obsah

​Potenciálního soupeře či v jaké váze by se bývalý šampion vrátil, White neprozradil. Teprve až následující měsíce ukážou, jak to s bývalým šampionem dvou váhových kategorií skutečně bude. Přesnější informace však White nabídl ohledně bývalého šampiona polotěžké váhy, dlouholetého krále žebříčku P4P a podle mnohých nejlepšího zápasníka v historii Jona "Bones" Jonese (26-1-1NC).

Jon Zdroj: Profimedia

​"Jon Jones je připravený vrátit se do boje. Teď řešíme soupeře. Bude to buď Francis Ngannou (šampion těžké váhy), ale záleží, jak dlouho bude trvat rehabilitace jeho kolene, nebo Stipe Miočič (bývalý šampion těžké váhy)," prozradil White v podcastu.

Nejmladší šampion v historii UFC (Jones opanoval polotěžkou váhu ve 23 letech a na kontě má celkem 11 obhajob), jehož téměř bezchybnou kariéru špiní řada přešlapů za hranicí zákona, naposledy zápasil v roce 2020, kdy těsnou, kontroverzní výhrou na body obhájil pás proti Dominicku Reyesovi. Bez dalších výzev v kategorii do 93 kg se rozhodl uvolnit titul a zahájil přechod do nejtěžší váhy. Nabírání váhy a čekání na adekvátního soupeře už trvá dva a půl roku. 

Polotěžké váze teď kraluje Jiří "BJP" Procházka. Takhle to vypadalo, když nového šampiona vítali v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události