Další sporty

Český ranař řádí v Asii! Zničil domácího borce a bojuje o smlouvu v ONE FC

Český ranař řádí v Asii! Zničil domácího borce a bojuje o smlouvu v ONE FC
Tadeáš Růžička (vlevo) před zápasem v Thajsku Zdroj: se svolením Enfusion

Čtyřiadvacetiletý bijec Tadeáš "Mawar" Růžička si připsal další cenné vítězství. Zástupce pražského Spejbl Gymu, kterému v boxerské kariéře pomáhá stáj Patron Boxing, dokázal v Thajsku zvítězit v prvním duelu dokumentární reality show prestižní kickboxerské ligy Enfusion. Nyní má před sebou čtyřkovou pyramidu, která by českého ranaře mohla dovést k boji o titul i smlouvu v prestižní ONE Championship.

"Ve třech kolech jsem rozstřílel Thajce a stejně dali extra-round, kde jsem rozstřílel znovu. Jdeme dál," vzkázal krátce po první výhře jeden z nejlepších českých postojářů s více než 370 zápasy na kontě napříč amatéry i profesionály, který ovládl postojový turnaj OKTAGON Underground a představil se také v RFA.

Nyní testuje své dovednosti v projektu nizozemské organizace Enfusion – ECE Documentary, ve kterém se proti sobě v zápasech utkávají ti nejlepší bojovníci rozděleni do dvou týmů – červeného a modrého, které vedou zkušení trenéři. A to ve třech různých pyramidách: MMA, muay thai a kickboxu. Kromě toho jsou bojovníci sledováni kamerami i mimo samotné zápasy při trávení společného času v Thajsku.

Na RFA Warm Up se Růžička střetl se Oskarem Siegertem. Podívejte se na třetí kolo:

​Růžička na galavečeru v Phetchbuncha Stadium na ostrově Koh Samui porazil ve váze do 70 kilogramů domácího bijce přezdívaného Chalermsub. Vítězstvím si zajistil pokračování v sérii a čeká ho nyní čtyřková pyramida lehké váhy – semifinále a případné finále. Pokud obě výzvy zvládne, bude moci bojovat nejen o pás šampiona Enfusion, ale dle slov jeho trenéra Michala "Mikeše" Vančury i o smlouvu v asijské organizaci číslo jedna ONE Championship.

"Na české scéně nemá konkurenci, zbil by tady každého. Včetně opěvovaného, neporaženého Vaška Siváka. Je tady hodně nedoceněný. Věřím, že to celé vyhraje. Musí, protože jinak to bude mít těžké. Jak jsem řekl, věnuje se bojovým sportům od šesti let, má zaměření jen na boj, nezajímá ho nic jiného, ale stejně jsou tu jiní, kteří mají pozornost. Zvládne to, vybojovat smlouvu s ONE je pro něj životní šance. A on je válečník, je to Mawar (pozn. red – zkratka pro Mad Warrior, volně přeloženo Zběsilý válečník)."

Související obsah

​Zda se jeho slova naplní, se ukáže v dalších dnech. A kdo ví, třeba si to o smlouvu rozdá v přímém česko-slovenském souboji. Krátce po Růžičkovi postoupil do semifinále také zkušený Milan "Minci" Paleš. Elitu ze srdce Evropy pak doplnili Brazilec Leonardo Casotti a Rus Salimchan Ibragimov.

Singapurská organizace ONE Championship, zkráceně ONE FC, patří mezi špičku bojových sportů nejen v Asii, ale také na světové scéně. Vedle MMA pořádá zápasy v postojových disciplínách jako thajský box či K-1 i grapplingu. V jejich řadách působí mnoho veteránu z UFC či Bellatoru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události