Tenis

Covid-19 opět zasahuje. Kvůli pozitivnímu testu končí ve Wimbledonu další tenista

Covid-19 opět zasahuje. Kvůli pozitivnímu testu končí ve Wimbledonu další tenista
Tenista Roberto Bautista-Agut. Zdroj: Profimedia.cz

Netrvalo to vůbec dlouho a ve Wimbledonu se řeší další případ covidu-19. Kvůli pozitivnímu testu na koronavirové onemocnění odstoupil z turnaje 19. hráč světového žebříčku Roberto Bautista-Agut. Ten nepříjemnou novinu oznámil na svých sociálních sítích. Stal se tak dalším potvrzeným případem, který zamíchal londýnským grandslamem. Už dříve odstoupil Matteo Berrettini, před startem akce se musel odhlásit i Marin Čilič.

"Byl jsem pozitivně testován na covid-19 a musel odstoupit. Příznaky naštěstí nejsou příliš vážné, ale myslím, že je to nejlepší rozhodnutí. Děkuji za vaši podporu. Doufám, že se brzy vrátím," takový vzkaz napsal Bautista-Agut na svůj twitter a oznámil tak, že mu onemocnění covidem-19 zabránilo, aby na třetím grandslamu sezony bojoval o co nejlepší umístění.

Ve druhém kole měl narazit na Kolumbijce Riverose a ten tak postoupil bez boje. Španělský tenista se tudíž stal dalším případem, který zamíchal kartami na londýnském turnaji.

Související obsah

​Před dvěma dny se z londýnského grandslamu odhlásil také osmý nasazený Matteo Berrettini, jenž chtěl obhajovat loňskou účast ve finále. V pondělí se z turnaje omluvil i semifinalista letošního French Open Marin Čilič. 

Případů přitom přibývá i po nedávném přiznání zkušené hráčky Alize Cornetové, která uvedla, že spousta tenistů a tenistek byla nemocná v průběhu French Open. Všichni se ale shodli na tom, že budou mlčet, aby se nemuseli testovat a nezadělali si na problémy. 

Ve skvělé formě na Wimbledon dorazila Petra Kvitová, která vyhrála turnaj v Eastbourne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události