Sen o obhajobě finále se Plíškové rozplynul. Krejčíková a Kvitová postupují

Tenistka Karolína Plíšková Zdroj: profimedia.cz

Česká tenistka Petra Kvitová postoupila ve Wimbledonu do třetího kola. Rumunku Bogdanovou přehrála ve dvou setech, které ovládla 6:1 a 7:6. Úvodní sadu Češka opanovala hladce, v té druhé soupeřka přidala plyn a rodačka z Fulneku měla problémy. V tiebreaku však nakonec strhla výhru na svou stranu a jde v turnaji dál. Do třetího kola postoupila také Barbora Krejčíková, která si poradila se Švýcarkou Golubicovou 6:3 a 6:4. V deblu se dařilo další Češce Marii Bouzkové, která v páru se Slovenkou Mihalíkovou porazila dvojici Kalašnikovová/Piterová ve třech setech. S turnajem se naopak rozloučila Karolína Plíšková, která prohrála s domácí Katie Boulterovou 6:3, 6:7 a 4:6. Loňské finále tak neobhájí.

Kvitová odstartovala duel druhého kola ve velkém stylu. Po zisku gemu při vlastním podání brejkla soupeřku a vypracovala si náskok 2:0. Skvělý start potvrdila i dalším úspěšným servisem a Bogdanovou až do čtvrtého gemu k ničemu nepustila. Rumunka se pak sice krátce vzepjala a vyhrála svůj servis, to však bylo z její strany vše a česká hráčka ovládla první sadu jednoznačně 6:1.

I druhý set načala lvice z Fulneku na výbornou a okamžitě své protivnici vzala podání. Brejk ihned potvrdila vítězným gemem při svém servisu. Pak Bogdanová zabojovala, snížila na 1:2 a zaútočila i na brejk. Čtvrtý gem trval velmi dlouho a nakonec ho pro sebe urvala Kvitová. Českou hráčku vyhraný gem nabudil a následně získala i další dva. Při Rumunčině podání pak mohla celé utkání ukončit. Ta nakonec dokázala snížit na 2:5 a následně Kvitovou brejkla. Poté si ještě udržela svůj servis a rázem prohrávala jen 4:5. Kvitové navíc ještě znovu vzala servis a srovnala na 5:5. A to měla Češka k dispozici i jeden mečbol, ten ale nevyužila, a naopak musela znovu zkoncentrovat síly.

​​Rozjetá Bogdanová však vyhrála další gem a sahala ve druhém setu na vítězství. Kvitová se však vzepjala a při vlastním servisu po velké bitvě dorovnala stav na 6:6 a druhá sada dospěla do tiebreaku. V něm si česká tenistka pomohla esem i pověstným "prasátkem" a nakonec zvítězila 7:5. Druhou sadu tak Kvitová opanovala 7:6 a může se radovat z postupu. Ve třetím kole narazí na Paulu Badosaovou.

Na vítězství Petry Kvitové navázala ve čtyřhře další Češka Marie Bouzková. Ta ve dvojici se Slovenkou Mihalíkovou narazila na pár Kalašnikovová/Piterová a první set byl v režii soupeřek. Pak se však česko-slovenský pár vyburcoval, vyhrál následující dvě sady a po výhře 2:1 postupuje dál.

Do třetího kola postoupila také vítězka loňského French Open Barbora Krejčíková. V prvním setu předvedla česká hráčka dominantní výkon, když neztratila ani jedno své podání, a naopak soupeřku v osmé hře brejkla a následně uzavřela první set čistou hrou. Ve druhém setu se ale 58. hráčka světa dostala do vedení 3:1 a vypadalo to, že utkání zdramatizuje. To se ale nakonec nestalo. Krejčíková dokázala vyhrát další čtyři hry v řadě a vytvořený náskok si už nenechala vzít. Po výhře 6:3 a 6:4 postupuje do třetího kola, ve kterém se utká s Chorvatkou Tomljanovičovou.

Tolik se ale nedařilo Karolíně Plíškové, která nedokázala oplatit porážku z Eastbourne Katie Boulterové. První set česká hráčka vyhrála 6:3, když od stavu 0:2 ovládla pět gemů v řadě a úvodní sadu dotáhla do vítězného konce, ale toto momentum si nedokázala přenést do druhého setu. Soupeřka se dostala do vedení 3:1 a následně 4:2, nicméně rodačce z Loun se podařilo pokaždé dotáhnout. Třetí set nakonec dospěl do tiebreaku. V něm se Boulterová dostala do vedení 4:0, Plíšková to sice dokázala zdramatizovat, když snížila na 3:4, ale nakonec zkrácenou hru vyhrála Boulterová 7:4.

​O vítězce tak musel rozhodnout třetí set. V něm si obě hráčky držely svá podání až do stavu 4:4, přičemž se nedostaly ani k jednomu brejkbolu. To se ale změnilo v deváté hře. Boulterová dokázala Plíškové vzít servis a následně utkání dopodávala do vítězného konce. Poprvé v kariéře tak postoupila do třetího kola Wimbledonu na úkor Plíškové, které se nepodaří obhájit loňské finále.