Tenis

Po vyřazení Plíškové plakala. Výhra je pro zesnulou babičku, řekla dojatá Britka

Po vyřazení Plíškové plakala. Výhra je pro zesnulou babičku, řekla dojatá Britka
Tenistka Katie Boulterová po výhře neskrývala slzy. Zdroj: Profimedia.cz

Pro domácí hráčku Katie Boulterovou je tenisový Wimbledon prozatím jako sen. Po postupu do druhého kola vyfasovala hodně těžkou soupeřku – loňskou finalistku Karolínu Plíškovou. Tu ale dokázala porazit ve třech setech a připsala si cenný skalp. Vítězství okomentovala se slzami v očích a věnovala ho své babičce, která podle jejích slov před dvěma dny zemřela.

V žebříčku patří Boulterové až 118. místo, a tak měla být pro Karolínu Plíškovou, která figuruje v první desítce, papírově lehkou soupeřkou. Opak však byl pravdou. První set sice pětadvacetiletá Britka prohrála, pak však vývoj otočila a nakonec se mohla radovat z triumfu 2:1 i postupu do dalšího kola. 

Málokdo však do té doby věděl, že v osobním životě zažila velmi nedávno velké drama. Před dvěma dny jí totiž zemřela babička. A právě jí Boulterová vítězství v emotivním proslovu věnovala. 

"Večer předtím, než jsem měla hrát, mi volal dědeček. O ničem se nezmínil, ale trochu mi naznačil, že by to mohlo přijít. Nevěděla jsem nic až do svého prvního zápasu, kde si mě maminka vzala stranou a po utkání mi to řekla," popsala tenistka pro list Express, jak se o úmrtí v rodině dozvěděla. Neubránila se ani slzám. 

Související obsah

"Wimbledon byl její oblíbený turnaj. Proto je to pro mě speciální. Poslední dny byly náročné. Snažila jsem se ze sebe dostat emoce, se situací se vypořádat a udržet hlavu u tenisu. Děda přijel z Leicesteru, a tak jsme mu mohli dělat společnost a podporovat ho," uvedla hráčka druhé stovky žebříčku WTA. 

Výhru pak samozřejmě věnovala právě zesnulé babičce a doufá, že se na domácím grandslamu dostane co nejdál.

Ve Wimbledonu postoupila dál i Petra Kvitová, která ovládla před startem grandslamu turnaj v Eastbourne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události