Hokej

Colorado slavilo v ulicích. Francouz s dcerou, kapitán se švédskou vlajkou

Neexistuje v amerických sportech lepší tradice, než je cesta s pohárem napříč městem. Po jednadvaceti letech tohle mohli zažít hráči a fanoušci Colorada Avalanche. Novopečení vítězové NHL projeli Denverem například na hasičských autech a zastavili se ve čtvrti Civic Center, které dominuje vládní budova či řecký amfiteátr.

Již několikátý den v kuse slaví hokejisté Colorada zisk nejprestižnější týmové trofeje. Ve čtvrtek se ale konečně mohli vydat do ulic Denveru a svůj úspěch tak sdílet se svými fanoušky. A byla to pořádná veselka. 

Hodně aktivní byl švédský kapitán Gabriel Landeskog, který před vládní budovou zvedl Stanley Cup a pronesl směrem k fanouškům několik slov. Následně sundal triko a kolem těla si omotal vlajku své rodné země. 

Kamery ale zahlédly i jediného českého vítěze v letošním ročníku – brankáře Pavla Francouze. Úsměv na tváři fanoušků vykouzlila hlavně jeho dcera, která na střeše jednoho z vozů odpočívala a zároveň jí dres jejího otce posloužil jako deka. 

Související obsah

​Možná nejvíce fanoušky pobavila místní policie, která nechtěla pustit do průvodu mladého obránce Bowena Byrama, kterému je teprve 21 let. Nakonec se ale policista, hráč a dav domluvili a vznikla tím spíše taková úsměvná chvilka. 

Podle zdrojů z denverských deníků se do centra města vydalo celkem 500 000 fanoušků, což je největší počet za posledních deset let. Nechybělo hodně alkoholu, hudby a všeobecné radosti. Na oslavu přinesl Conn Smythe Trophy také nejužitečnější hráč play-off Cale Makar.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události