Tenis

Další přešlap tenisového rebela. Za své chování zaplatí téměř čtvrt milionu

Další přešlap tenisového rebela. Za své chování zaplatí téměř čtvrt milionu
Australský tenista Nick Kyrgios Zdroj: profimedia.cz

Velký talent bezpochyby má, ale svůj obrázek si hodně kazí svým chováním. Tenista Nick Kyrgios se letos na Wimbledonu opět předvedl, po plivnutí na fanouška a urážkám směrem k umpirové rozhodčí zaplatí téměř čtvrt milionu korun.

Incident se přihodil v úvodním kole Wimbledonu, kde se Australan utkal s domácím Paulem Jubbem. Během střetnutí byla světová čtyřicítka údajně několikrát slovně napadena fanoušky. Kyrgios požádal rozhodčí, aby to začali řešit, ale podle jeho slov neudělali vůbec nic. 

"Ve sportu se to stává stále více a více," pronesl Kyrgios již po utkání na tiskové konferenci. V této situaci se mu možná nelze divit, o špatném chování fanoušků na Britských ostrovech se mohla široká veřejnost přesvědčit na loňském evropském šampionátu ve fotbale či během letošního ročníku Premier League. 

V závěru utkání Australana zachytila kamera v situaci, kdy plival směrem k fanouškům. Během duelu dokonce nazval sudí práskačem. Potrestán byl pokutou ve výši 10 000 dolarů (asi 230 tisíc korun). Jde o zatím největší pokutu na letošním turnaji v All England Clubu. 

Související obsah

​Podle španělského deníku Marca zaplatil australský tenista ve své kariéře na pokutách již přes 800 000 dolarů, což na české koruny dělá dohromady téměř 19 milionů. 

Andy Murray na Wimbledonu zaujal netradičním servisem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události