Hokej

Český druholigový tým zaskočil veřejnost. Vést ho bude ruský trenér

Český druholigový tým zaskočil veřejnost. Vést ho bude ruský trenér
Hokejová brána, ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia.cz

Vedení druholigového hokejového týmu z Hronova se rozhodlo pro změnu na pozici hlavního trenéra a jde o opravdu kontroverzní rozhodnutí. Ve funkci odvolalo Martina Táborského, aby do mužského týmu přivedlo ruského kouče Sergeje Sošnikova.

Hronov hraje druhou ligu a do této doby ho trénoval Martin Táborský. Ten ale po vzájemné dohodě s klubem skončil. Mužstvo z Královéhradeckého kraje se rozhodlo nového lodivoda hledat až daleko za hranicemi České republiky. 

Angažovalo ruského trenéra Sergeje Sošnikova, který naposledy působil jako prezident v ruském Vladivostoku. Předtím vedl třetiligovou Samaru, v roce 2011/12 byl sportovním manažerem ve slovenském Popradu, který tehdy hrál KHL. 

Související obsah

Sošnikov údajně žije v Česku od roku 2018, aktuálně dokonce studuje trenérskou licenci B. "Věřím, že právě tyto zkušenosti budou důležitým prvkem na cestě vzhůru, kterou každý klub potřebuje najít jako sůl," pronesl šéf klubu Jindřich Šťavík pro klubový web.

Po ruské invazi na Ukrajinu přestali do českých organizací napříč všemi sporty proudit ruští sportovci, trenér Sergej Sošnikov je jedním z prvních, kterému se to povedlo. Dlouholetému trenérovi ale nejspíše hodně pomohl fakt, že v Česku již předtím žil. 

Ruské týmy se příští rok nepředstaví například ve fotbalových evropských soutěžích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události