Fotbal

Sparta se dočkala dlouho očekávané posily. Na Letnou míří Sadílek

Sparta se dočkala dlouho očekávané posily. Na Letnou míří Sadílek
Lukáš Sadílek v dresu Sparty Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Několik týdnů se o tom mluvilo, nyní je to konečně potvrzené. Středopolař Lukáš Sadílek mění Slovácko za pražskou Spartu, kde hrál v posledních pěti sezonách. Jeden ze strůjců úspěchu celku z Uherského Hradiště odehrál již dva přípravné duely za Pražany, smlouvu ale podepsal až dnes.

Lukáš Sadílek hraje ve středu zálohy, odkud se mu v minulém ročníku Fortuna ligy povedlo nastřílet tři branky a přidat čtyři asistence. Ve své kariéře byl zatím nejčastěji používán jako ofenzivní záložník, z této pozice vstřelil dvanáct branek a přidal třináct asistencí.

Svou produktivitu bude nyní ukazovat v rudém dresu, jeho přestup oznámil samotný klub na oficiálním webu. Sadílek prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, v ročníku 2016/17 se představil také v dresu tehdy druholigového Sokolova. 

"Lukáš Sadílek se na hřišti prezentuje vysokou intenzitou pohybu a hry, což je aspekt, který nám v minulé sezoně scházel. Nebojí se hrát kolmo na výše postavené spoluhráče, je připravený a aktivní ve všech fázích hry, je silný v napadání rozehrávky soupeře a při dostupování k protihráčům, rychle reaguje na změnu situace. A to jak při zisku míče, tak při jeho ztrátě," řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický pro web sparta.cz.

Související obsah

​Zajímavostí je, že Sadílek již za Spartu naskočil do dvou přípravných utkání proti Dukle Praha a Opavě, ale smlouvu podepsanou neměl. Proti pražskému týmu z druhé ligy měl dokonce na své ruce kapitánskou pásku. Součástí dohody je hostování Michala Trávníka v Uherském Hradišti. 

Letenští oznámili již šestou posilu v letním přestupovém oknu. Do týmu dánského kouče Priskeho přišli již Jan Mejdr, Jaroslav Zelený, Kryštof Daněk, Ondřej Kukučka a Jan Kuchta. 

Právě proti Opavě Sadílek již naskočil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události