Další sporty

Za jednoho hráče devět jiných? Mezi Vlky míří nejlepší obránce NBA

Rudy Gobert po devíti letech opouští Utah Jazz a míří do nového angažmá v Minnesotě Timberwolves. Třikrát zvolený nejlepší defenzivní hráč, naposledy v sezoně 2020/21, byl vyměněn za pět hráčů a k tomu volby prvního kola draftu v nadcházejících čtyřech letech.

Přes dva metry vysoký Francouz bude vůbec poprvé v NBA kariéře hrát v jiném dresu než Utahu Jazz. V Minnesotě by měl utvořit fungující defenzivní pár s Karlem-Anthonym Townsem, který u týmu prodloužil smlouvu na další čtyři roky. Gobertovi aktuálně běží druhý rok pětiletého kontraktu na 4,87 miliardy korun.

Už dlouho se spekulovalo, že Minnesota hledá někoho do páru k Townsovi. Za jednoho z nejlepších pivotů v lize ale zaplatí vysokou cenu. S Utahem se domluvila na výměně za balíček pěti hráčů. Do Jazz by měli zamířit Malik Beasley, Patrick Beverley, Jarred Vanderbilt, Leando Bolmaro a Walker Kessler.

Související obsah

​Kromě stávajících hráčů dostanou Jazz také čtyři volby v prvním kole draftu v letech 2023, 2025, 2027, 2029 a právo v letech 2026 si volby prohodit. Jazz tedy za Goberta získali nepřímo devět hráčů. Trh s hráči se v NBA otevřel 30. června.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události