Černý den českých tenistek. Vypadla Barbora Krejčíková i Petra Kvitová

Barbora Krejčíková na Wimbledonu Zdroj: Profimedia.cz

Barbora Krejčíková vstoupila do třetího kola na Wimbledonu naprosto výborně, ale nakonec si formu neudržela a na slavném turnaji padla s Australankou Tomljanovicovou ve třech setech. Ze hry je také Petra Kvitová, která ve dvou setech nestačila na Španělku Paulu Badosaovou.

Barbora Krejčíková naskočila do utkání s hůře postavenou soupeřkou naprosto parádně a vypadalo to, že postup nebude problém. Rodačka z Ivančic sice v prvním gemu přišla o servis, ale Australanka o něj přišla hned třikrát. Nakonec první set skončil naprosto jasně ve prospěch Krejčíkové v poměru 6:2.

Naopak ve druhém setu začala mnohem lépe 44. hráčka žebříčku WTA. Třetí gem sice skončil brejkem australské hráčky, ale ta následně nechybovala, sama si pak v rozdílové hře připsala brejk a srovnala stav duelu na 1:1, šlo se tak do posledního setu.

Na startu rozhodující hry si vzala česká tenistka pauzu na ošetření a vůbec se jí nevedlo. V šestém gemu přišel brejk s tím, že Australanka hrála bezchybně. Brzy tak vedla 5:2 a Krejčíková odvracela vyřazení. Sice snížila na 3:5 a mohla si připsat brejk, ale výhody nevyužila a prohrála 3:6.

Zachránit české barvy mohla Petra Kvitová, na kterou ale čekala čtvrtá nasazená Paula Badosaová. Kvitová začala velmi dobře a hned v prvním gemu Španělku brejkla. Své podání si držela a za stavu 5:4 podávala na vítězství. Jenže čtvrtá hráčka světa se vzchopila a nakonec vyhrála 7:5.

Ve druhém setu nedošlo k ani jednomu proražení podání a rozhodovat tak musel tiebreak. Badosaová díky jednomu minibrejku vedla 4:1, Kvitová sice snížila na 3:4, ale na otočku už to nebylo a zkrácenou hru tak prohrála 4:7.