Frustrovaný Tsitsipas. Míčkem zasáhl fanouška, agresivně střílel i do Kyrgiose

Stefanos Tsitsipas Zdroj: Profimedia.cz

Nick Kyrgios zažívá na Wimbledonu opravdu parádní turnaj. Australský rebel je často pokutován a kritizován, ale v utkání s Tsitsipasem se předvedl ve velmi dobrém světle. Řek totiž vztekle napálil míček mezi diváky, podle záběrů dokonce staršího muže trefil. Kyrgios si na toto chování stěžoval a požadoval diskvalifikaci, ale sudí to nijak neřešili. Rodák z Atén několikrát střílel i do Kyrgiose.

Nick Kyrgios je na Wimbledonu již v osmifinále, kde se potká s Američanem Nakashimou. Naposledy si poradil s Řekem Tsitsipasem, který taktéž není svatým tenistou. Vyčítají se mu například dlouhé přestávky a konzultace s trenérem během zápasu, které jsou v tenisu zakázané.

Nyní předvedl gesto fair play právě Kyrgios. Ten požadoval diskvalifikaci světové pětky ve vzájemném zápase poté, co rodák z Atén poslal míček mezi fanoušky a podle zpomalených záběrů nejspíše zasáhl staršího muže na tribuně.

Podívejte se na chování Nicka Kyrgiose v utkání třetího kola:

To ale nebylo vše. U sítě bylo vidět, jak je nesnášenlivost řeckého tenisty eminentní. Tsitsipas posílal prudké míče a často se chtěl jen trefit do australského tenisty. Ten se do něj několikrát slovně opřel a celou situaci řešil také s umpirovým rozhodčím.

​Požadoval diskvalifikaci, ale ta se nedostavila. Kyrgiosovi to ale nakonec vadit nemuselo, po parádním výkonu totiž postoupil už do osmifinále, kde jej čeká o něco lehčí soupeř, než je Tsitsipas. Se svým rivalem sice prohrál první set v tiebreaku, pak ale triumfoval 6:4, 6:3 a 7:6.

Dokonce předvedl i servis pod nohou, ze kterého získal přímý bod. Něčím podobným se na turnaji prezentovali Andy Murray či Alexandr Bublik, Kyrgios to ale dovedl k dokonalosti a potěšil tím fanoušky. Na Wimbledonu došel Australan nejdále do čtvrtfinále, o které se utká s Američanem Nakashimou.