Životní turnaj Bouzkové! Na Wimbledonu porazila Garciaovou a je ve čtvrtfinále

Radující se Marie Bouzková Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Marie Bouzková postoupila na slavném Wimbledonu již do čtvrtfinále, v neděli po obědě nastoupila proti Francouzce Garciaové, kterou zdolala ve dvou setech. Především v tom druhém ukázala svou dominanci, v boji o nejlepší čtyřku se potká buď s Mertensovou, nebo Jabeurovou.

​Na grandslamu se dostala brzy čtyřiadvacetiletá tenistka nejdále do druhého kola. Na letošním Wimbledonu ale ukazuje, že roste do velké tenistky. Bouzková se v osmifinále utkala s Francouzkou Caroline Garciaovou, se kterou hrála podruhé v kariéře.

Češka začala brilantně a hned v prvním gemu si připsala brejk, poté si držela servis a vedla 4:2. Její soupeřka sice srovnala, ale svůj úspěch nepotvrdila. Za stavu 5:5 Bouzková předvedla další brejk, první set nakonec ovládla poměrem 7:5.

Na začátku druhého setu ji Garciaová dostala pod tlak, ale pražská rodačka předvedla jeden z nejlepších a nejhezčích úderů na celém Wimbledonu. První čtyři gemy obě hráčky držely své servisy, poté ale Bouzková rozjela show, která skončila až postupem do čtvrtfinále.

V pátém gemu si česká hráčka připsala brejk, Garciaová na podání uhrála jediný fiftýn. Důležité bylo, že si následně 66. hráčka světového žebříčku pohlídala svůj servis a šla do trháku 4:2 ve druhém setu.

Ale to od Bouzkové nebylo vše. I v následném sedmém gemu vzala své soupeřce servis a podávala tak na výhru v celém utkání. V gemu sice prohrávala o jeden fiftýn, ale následně zahrála čtyři přesné míče a poprvé v kariéře si na grandslamu zahraje čtvrtfinále.

V boji o první čtyřku vyzve lepší z dvojice Mertensová/Jabeurová, které jdou na kurt v All England Clubu nejdříve v 17:30. Bouzková po utkání neudržela slzy, se soupeřkou se následně velmi sportovně objala. Už nyní je jasné, že se posune v žebříčku minimálně o pět pozic.