Motorsport

Šílená nehoda ve formuli 2. Pilota zachránil dříve nenáviděný prvek

Šílená nehoda ve formuli 2. Pilota zachránil dříve nenáviděný prvek
Nehoda ve formuli 2 Zdroj: Twitter @Formula2

O tomto víkendu se jedou na legendárním britském Silverstonu další závody formule 1. V rámci nabitého programu ale nechybí ani nižší kategorie formule 2. A právě ve "dvojkách" došlo k ošklivé nehodě dvou pilotů – Roye Nissanyho a Dennise Haugera. Od tragických následků prvně jmenovaného nejspíš zachránil dříve proklínaný ochranný systém Halo.

Mezinárodní automobilová federace FIA 19. července 2017 schválila, že se ve formuli 1 i v nižších kategoriích bude používat speciální ochranný systém Halo. Spousta závodníků i týmových ředitelů byla tehdy proti. Prý to kazí tvář formule.

Jenže Halo už zachránilo několik životů a naposledy možná i ten Roye Nissanyho. Ve druhém kole došlo ke kontaktu norského pilota Dennise Haugera a izraelského závodníka Roye Nissanyho. Druhý jmenovaný Haugera nepochopitelně zablokoval a po srážce mu zničil pravou přední pneumatiku.

Související obsah

​Hauger se následně dostal mimo trať a před nájezdem do šikany ji nemohl ovládat. Následně jeho monopost najel na vysoký obrubník, byl vymrštěn do vzduchu a dopadl přímo na formuli Nissanyho. Izraelský pilot měl ale obrovské štěstí, jelikož měl nad sebou systém Halo a jen díky němu mohl vylézt z kokpitu v pořádku.

Nehoda připomínala tu z loňského roku mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem. I tehdy měl Hamilton obrovské štěstí a díky Halo se mu nic vážného nestalo.

Na Silverstonu se jede také závod formule 1. A Ferrari závodí v tomto voze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události