Další sporty

České ragbistky slaví historický úspěch. Na ME skončily mezi elitou sedmé

České ragbistky slaví historický úspěch. Na ME skončily mezi elitou sedmé
Moment z utkání Česko - Rumunsko na ME 7s Zdroj: se svolením ČRU, autor Martin Flousek

České ragbistky skončily na mistrovství Evropy sedmičkového ragby v nejvyšší skupině Championship po porážce Rumunska 45:0 na sedmém místě. Muži naopak po prohře s Polskem o dva body sestupují do nižší skupiny Trophy.

V neděli 3. července v polském Krakově vyvrcholil druhý a závěrečný turnaj mistrovství Evropy sedmiček. České ragbistky si odvážejí krásné sedmé místo v elitní skupině Championship, kde soupeřily se takovými velmocemi, jakými jsou Irsko nebo Polsko.

"České ženské ragby má za sebou velký posun. Už víme, že i jako nováčci v této soutěži jsme schopni zde hrát naprosto vyrovnané zápasy," zhodnotil úspěch reprezentační trenér Vít Chalupa.

Češky se po pěti zápasech a těsné prohře s Belgičankami v prvním kole play-off o sedmé místo utkaly s Rumunkami, které naprosto s přehledem přehrály 45:0. V součtu s pátým místem z předchozího turnaje v Lisabonu jim patří konečné sedmé místo. Turnaj ovládly Irky, které ve finále překonaly Polky 21:17. Bronz vybojovaly Španělky výhrou nad Skotkami rovněž 21:17. Celkovým vítězem obou turnajů se staly Polky.

Česká ragbyová sedmičková reprezentace žen Zdroj: se svolením ČRU, autor Martin Flousek

Výsledky českého nároďáku žen na sedmičkovém ME v Krakově:

Pátek – Česko–Irsko 12:40, Česko–Německo 24:15
Sobota – Česko–Rumunsko 22:0, Česko–Polsko 0:43
Neděle – Česko–Belgie 10:14, Česko–Rumunsko 45:0 (utkání o 7. místo)

Související obsah

​To muži po osmém místě z Lisabonu a devátém místě z Krakova na celkovém devátém místě sestupují ze skupiny Championship, kam postoupili loni, zpět do třídy Trophy. Udržení ve skupině měli na dosah, ale v sobotu rozhodl vyrovnaný zápas s Gruzií. Soupeř v poslední vteřině potrestal neproměněný kop za dva body i další chyby českého týmu. A srovnal na 19:19. Češi tak o skóre skončili na posledním místě skupiny A. Přesto turnaj zakončili vítězně. V neděli porazili v utkání o deváté místo Polsko 21:19.  

Výsledky českého nároďáku mužů na sedmičkovém ME v Krakově:

Pátek – Česko–Francie 10:19, Česko–Německo 10:34
Sobota – Česko–Belgie 0:29, Česko–Gruzie 19:19
Neděle – Česko–Polsko 21:19 (utkání o 9. místo)

​Z haky novozélandských All Blacks jde mráz po zádech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události