Tenis

Federer opět ve Wimbledonu: Teď se cítím trapně. Doufám, že se vrátím

Federer opět ve Wimbledonu: Teď se cítím trapně. Doufám, že se vrátím
Tenista Roger Federer při oslavě 100 let Wimbledonu. Zdroj: Profimedia.cz

Velká tenisová legenda Roger Federer po loňské operaci kolene už skoro rok nehraje. A kvůli zdravotním problémům musel navíc odvolat i účast v letošním Wimbledonu, kde v minulosti osmkrát zvítězil. Do Londýna ale přesto dorazil, aby se zúčastnil oslavy 100. výročí od otevření centrálního kurtu. Při slavnostní příležitosti 40letý Švýcar prozradil, jak se momentálně cítí a jaké má vyhlídky na svou tenisovou budoucnost.

Svůj poslední soutěžní zápas odehrál loni ve Wimbledonu, poté se podrobil další operaci kolene a od té doby nehraje. Roger Federer už takřka rok nevstoupil na kurt jako hráč a nepoznal sladkou příchuť vítězství. Na zelený pažit v Londýně se vydal při jiné příležitosti – oslavit 100 let od otevření centrálního kurtu, kde vybojoval nejeden triumf. 

"Měl jsem to štěstí, že jsem na tomto hřišti odehrál spoustu zápasů. Cítím se trapně, že tady dnes jsem v jiné roli," uvedl Federer podle listu Fulton Sun. Švýcar se zúčastnil každého londýnského grandslamu od svého debutu v roce 1999 a osmkrát ho dokázal vyhrát. Naposledy v All England Clubu triumfoval v roce 2017.

"Je skvělé být tady se všemi ostatními šampiony. Tento kurt mi přinesl moje největší výhry, největší prohry," prozradil dojatě při oslavě, na níž nechyběli ani Novak Djokovič, Björn Borg nebo Petra Kvitová a spousta dalších tenisových hvězd současnosti i minulosti.

Související obsah

​Federer na akci prozradil i to, kdy se hodlá vrátit na kurty. Mělo by to být v říjnu na Swiss Indoors. A zadoufal, že se do Wimbledonu ještě alespoň jednou vrátí jako hráč. "Doufám, že se budu moci vrátit... ještě jednou," řekl o svých plánech. 

Oslav se zúčastnila i Petra Kvitová, která nedávno ovládla turnaj v Eastbourne. Ve Wimbledonu ale už vypadla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události