Hokej

Bizár v NHL. Vítěz se málem nedočkal, Stanley Cup odvezli k sousedům

Bizár v NHL. Vítěz se málem nedočkal, Stanley Cup odvezli k sousedům
Hokejista Gabe Landeskog se Stanley Cupem. Zdroj: Profimedia.cz

V hokejové NHL už je sice po sezoně, média ale zaplavily fotografie a historky z oslav vítězství Stanley Cupu, který letos ukořistilo Colorado s českým brankářem Pavlem Francouzem. Na soukromou party nezapomene hlavně Gabe Landeskog, který se slavného poháru málem nedočkal. Strážci vzácné trofeje si totiž spletli čísla domů a odvezli věhlasnou relikvii k útočníkovým sousedům.

Tak to se jen tak nevidí. Gabe Landeskog se před týdnem radoval s Coloradem ze zisku Stanley Cupu, teď měl vítězství oslavit i přímo doma, kam mu měli Stanley Cup dopravit strážci této trofeje.

Čekal ale marně. Bodyguardi slavné trofeje si totiž spletli čísla domů a odvezli pohár k Landeskogovým sousedům – manželům Dmitriji Rudenkovi a Kitu Karblerovi. Ti byli z nečekané návštěvy hodně překvapení a pro Daily Mail se rozvyprávěli o tom, jak k bizarní situaci došlo. 

"Ten člověk otevřel kufr a já uviděl pohár, který jsem poznal, protože jsem sledoval poslední zápasy," řekl Rudenko.  "To je Stanley Cup?'' řekl prý v žertu jednomu z ochránců trofeje. Ten mu prý odpověděl, že ano. Společně se pak dopátrali k tomu, kam pohár původně mířil. A rozhodli se ho doručit na správné místo, tedy jen o dům vedle. 

Související obsah

​"Byli to gentlemani a já byl šťastný, že máme Stanley Cup na naší příjezdové cestě. Zlepšilo nám to den a budeme na to dlouho vzpomínat," uvedl jeden z manželů. K Landeskogovi se tak pohár dostal sice později, ale v pořádku.

Takhle slavili hráči Colorada zisk Stanley Cupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události