Hokej

Do NHL nejdeš, slyšel ruský brankář. Doma byl zatčen a musí narukovat

Do NHL nejdeš, slyšel ruský brankář. Doma byl zatčen a musí narukovat
Ruský brankář Ivan Fedotov | Zdroj: Profimedia.cz

Hodně těžké chvíle zažívá ruský brankář Ivan Fedotov, který v květnu podepsal smlouvu s Philadelphií Flyers. Jednička Ruska na olympijských hrách v Pekingu si ale americký sen nesplní, finský rodák byl totiž zatčen z důvodu, že se chce vyhnout vojenské službě.

Ruská vojska na konci února vstoupila na území Ukrajiny, kde rozpoutala válku, která trvá dodnes. Konflikt se týká všech, někomu dokonce vezme sen o angažmá v nejlepší hokejové lize světa. Jedním z těchto lidí je pětadvacetiletý brankář Ivan Fedotov. 

Internetem začalo kolovat video, na kterém je bývalý brankář CSKA Moskva zatčen po skončeném tréninku. Jde nejspíše o taktiku ruské vlády, aby hráči neodcházeli do Ameriky. Údajně mu bylo naznačeno, že k něčemu podobnému může dojít, pokud neprodlouží smlouvu s moskevským klubem. 

Podívejte se na záznam z bezpečnostní kamery, kde je Fedotov zatčen: 

Následně se začaly šířit záběry, ve kterých má být Fedotov odvezen sanitkou. Na vojenském úřadě se mu mělo udělat nevolno: 

Záminkou ruské policie a armády je fakt, že se Ivan Fedotov vyhýbá vojenské službě. Podobný příběh čeká nejspíše i brankáře Nikitu Tsirkula, který taktéž nechce narukovat a má být na listině hledaných osob. Zatím není známo, jak celá situace dopadne. 

Související obsah

Chuck Fletcher pronesl pro web nytimes.com, že jsou si vědomi zpráv ohledně Ivana Fedotova a celou situaci se snaží vyšetřovat. Ruské úřady například drží ve své zemi americkou basketbalistku Brittney Grinerovou, údajně kvůli drogám. Jsou ale i názory, že jde jen o vyjednávací páku mezi Ruskem a USA.

UEFA potrestala ruské kluby zákazem účasti na akcích v Evropě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události